عامل هتک حیثیت در شبکه شاد آشنا از آب درآمد

عامل هتک حیثیت در شبکه شاد آشنا از آب درآمد

به گزارش خبرگزاری نام، سمنان رییس پلیس فتا استان سمنان از شناسایی عامل هتک حیثیت در برنامه شاد آگاهی داد و اظهار داشت: متهم از اقوام شاکی بود.


سرهنگ فدائیان ۲۴ بهمن ماه با بیان این خبر اظهار داشت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا در خصوص هتک حیثیت توسط شخصی برای وی در برنامه شاد، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتای استان سمنان قرار گرفت.
وی ادامه داد: باتوجه به اظهارات شاکی و مستندات جمع آوری شده، اقدامات تخصصی برای شناسایی هویت متهم توسط کارشناسان این پلیس شروع شد که در کوتاهترین زمان ممکن هویت متهم شناسایی و مشخص شد از اقوام شاکی است.
سرهنگ فدائیان افزود: در ابتدا متهم منکر هرگونه عمل مجرمانه شد اما در ادامه با مشاهده مستندات و ادله غیر قابل انکار جمع آوری شده توسط کارشناسان پلیس فتا، به بزه ارتکابی اعتراف و بیان کرد که به سبب اختلافات شخصی اقدام به انتشار این مطالب در فضای مجازی کرده است که در همین راستا پرونده تکمیل و برای سیر مراحل قضایی به دادسرای عمومی و انقلاب استان سمنان ارسال شد.
این مقام انتظامی با اشاره به ماده ۷۴۴ قانون مجازات اسلامی، بیان کرد: برابر قانون هرگاه فردی بوسیله سیستم های کامپیوتری یا مخابراتی فیلم، صوت یا تصویر دیگری را تحریف یا تغییر داده باشد و آنرا منتشر یا با علم به تغییر یا تحریف منتشر کند به نحوی که عرفا سبب هتک حیثیت او شود، مجرم شمرده می شود و مجازات متناسب برای آن در نظر گرفته شده است. پس لازم است کاربران اینترنتی درباب کسب آگاهی از قوانین موجود در عرصه فضای مجازی توجه لازم را داشته باشند.
رییس پلیس فتای استان سمنان در آخر از شهروندان خواست در صورت مواجه شدن با موارد مشکوک و مجرمانه، مراتب را بوسیله سامانه فوریت های سایبری به شماره ۰۹۶۳۸۰ و یا سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.gov.ir گزارش کنند.
منبع:

1402/11/25
09:25:27
0.0 / 5
327
تگهای خبر: برنامه , پرونده , سایت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام