وزیر آموزش و پرورش اعلام كرد

تأثیر قطعی امتحانات نهایی در کنکور

تأثیر قطعی امتحانات نهایی در کنکور

به گزارش خبرگزاری نام، وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: تأثیر قطعی امتحانات نهایی در کنکور، مسیری برای پررنگ شدن تلاش دانش آموزان در دوران تحصیل است.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا و بنابر اعلام مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، شامگاه چهارشنبه ۹ بهمن ماه، رضامراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش با نخبگان دانش آموزی استان هرمزگان ملاقات و گفتگو کرد.

وزیر آموزش و پرورش ضمن اشاره به قطعی شدن تأثیر امتحانات نهایی در کنکور اظهار داشت: دانش آموزان پایه دهم، یازدهم و دوازدهم، امتحانات نهایی دارند و این تصمیم فراهم نمودن مسیری روشن برای دانش آموزانی است که در طول دوران تحصیل خود تلاش می کنند و نقش موسسات کنکوری را کمرنگ خواهد نمود.
وی افزود: مصوبه تأثیر قطعی امتحانات نهایی در پذیرش داوطلبان دانشگاها نشان داد که دانش آموزان مناطق محروم می توانند به دانشگاه خوب راه یابند و نشانه آن در نفرات برتر کنکور مشخص بود که تعداد زیادی از این نفرات از مناطق محروم بودند.

هیچ مکانی به اندازه مدارس فعال نیست

صحرایی افزود: هیچ مکانی به اندازه مدارس زنده و فعال نیست و ۹ ماه از سال دانش آموزان در مدارس حضور دارند و از فضای آموزشی استفاده می نمایند و با راه افتادن جریان مدرسه سازی در فواصل زمانی معین، مدارس نوسازی و تجهیز می شوند.

دستگاه تعلیم و تربیت ظرفیتی بسیار عظیم دارد

صحرایی اضافه کرد: آموزش و پرورش سازمان عظیمی است به طوریکه ۴۰ درصد کل نیروهای دولت در آموزش و پرورش مشغول خدمت هستند و این نشان از ظرفیت عظیم دستگاه تعلیم و تربیت است.
وی افزود: در سال آینده ۷۲ هزار نیروی معلم استخدام خواهیم کرد و خوشبختانه به برکت انقلاب و خدمات دولت سیزدهم در دورترین و صعب العبورترین مناطق کشور هم معلم داریم.
وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: معلمانی داریم که همراه با ایل نشینان کوچ میکنند، معلمانی داریم که در کلاسهایی که تنها ۱ یا ۲ دانش آموز دارند، تدریس می کنند، معلمانی داریم که در مناطقی مشغول به علم آموزی هستند که از حداقل امکانات نظیر آب، برق و... هم محروم هستند و این موارد حاکی از عشق معلمان به دانش آموزان است.

باسواد شدن ۹۸ درصد از مردم کشور از خدمات ویژه انقلاب اسلامی است

وی اظهار داشت: در زمان قبل از انقلاب از هر ۲ نفر تنها یک نفر سواد داشته ولی هم اکنون نرخ باسوادی در کشور به ۹۸ درصد رسیده است و این مصداق عینی خدمات انقلاب اسلامی در جهت پیشرفت و توسعه کشور است.

یک پنجم افتتاح مدارس در کشور به هرمزگان اختصاص یافته است

وی بیان نمود: در دهه فجر سال جاری به صورت همزمان در سرتاسر کشور ۱۰۰۰ مدرسه افتتاح می گردد که ۲۰۰ باب آن در هرمزگان است و این نشان داده است که به این استان در دوره های قبلی بی مهری شده است و در دولت سیزدهم محرومیت زدایی به خوبی محقق شده است.

در دولت سیزدهم در استان هرمزگان نهضت مدرسه سازی جریان یافته است

وزیر آموزش و پرورش ضمن اشاره به سرانه فضای آموزشی در کشور اظهار داشت: سرانه فضای آموزشی به ازاری هر دانش آموز در کشور ۵/۲۳ متر مربع است که این سرانه در استان هرمزگان ۴/۸۰ است. خوشبختانه در دولت سیزدهم مدرسه سازی در استان هرمزگان شتاب زیادی گرفته است؛ به طوریکه در طول چند روز اخیر یک پنجم کل افتتاحیه های مدارس به هرمزگان اختصاص یافته است.

وی افزود: خوشبختانه با درایت استاندار و مدیرکل آموزش و پرورش استان، هرمزگان در توسعه هنرستان ها در کشور اول است و هیچ کمبود هنرستان در این استان وجود ندارد؛ ازاین رو باید تمام تمرکز مسئولین بر تجهیز کردن و ایجاد رشته های جدید در هنرستان ها باشد.
منبع:

1402/11/12
16:35:40
0.0 / 5
325
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام