ضرورت رعایت نکات بهداشتی در رابطه با بیماری های تنفسی در اماکن ورزشی

ضرورت رعایت نکات بهداشتی در رابطه با بیماری های تنفسی در اماکن ورزشی

به گزارش خبرگزاری نام، معاون مرکز سلامت محیط کار معاونت بهداشت وزارت بهداشت نحوه رعایت نکات بهداشتی در رابطه با بیماری های تنفسی در مکانهای ورزشی را تشریح و بر لزوم استفاده از ماسک در محیط های بسته و تجمعات تاکید نمود.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از وبدا، مهندس فرهادی اظهار داشت: با عنایت به سردی هوا ضروری است ورزشکاران و یا کسانی که به باشگاههای ورزشی، سالن های بدنسازی، استخرها و مراکز تفریحی، آبی و حتی استادیوم برای تماشای فوتبال یا والیبال یا ورزشهای تیمی دیگر می روند در فضاهای بسته مراقب بیماری های تنفسی باشند.
وی ادامه داد: اگر خودشان مبتلا به بیماری هستند یا افراد های ریسکی هستند، یعنی سن شان بالاست یا بیماری زمینه ای دارند، کماکان سفارش می شود در فضاهای عمومی خصوصا" جاهایی که تراکم جمعیت وجود دارد، از ماسک استفاده نمایند.
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اظهار داشت: رعایت بهداشت فردی در هنگام غذا خوردن یا استفاده از سرویسهای بهداشتی الزامیست. شستن دستها و اگر به هر حال آب در دسترس نبود یا امکان شستشو نبود، استفاده از ضد عفونی کننده های دست که در زمان کرونا هم خیلی مرسوم شده بود کماکان مورد استفاده قرار گیرد.
فرهادی خاطرنشان کرد: اجسامی که پر استفاده هستند، مثل دستگیره های درب و شیرهای آبی که در سرویسهای بهداشتی استفاده می شود، ضروری است حتما" پیش از استفاده شستشو شوند یا از متولیان درخواست نماییم که آنها را خوب نظافت کنند و گندزدایی بموقع را انجام دهند.
وی تصریح کرد: خوشبختانه از زمان شیوع ویروس کرونا، همکاریهای خوبی با وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون پزشکی، ورزشی داشته ایم و با فدراسیونهای مختلف جلسات مان ادامه دارد و هماهنگی های لازم را انجام می دهیم.
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اظهار داشت: همکاریهای خیلی خوبی با افسران پزشک که به شکلی مورد تائید AFC (فدراسیون فوتبال آسیا) هستند، داریم و نکات در رابطه با بهداشت محیط را به بازیکنان تیم ملی فوتبال که در قطر حضور دارند و تماشاگران اعلام می کنند.
مهندس فرهادی در انتها تصریح کرد: باز هم سفارش می کنم در این فصل سال امکان سرایت بیماری های تنفسی وجود دارد و ورزشکاران و تماشاگران حتما باید در مراکز و مکانهای ورزشی سفارش های بهداشتی را رعایت نمایند.
منبع:

1402/11/06
15:51:25
0.0 / 5
332
تگهای خبر: بازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام