مدیرعامل شركت كنترل كیفیت هوای تهران خبر داد

وجود ۳۶ ایستگاه سنجش آلودگی هوا در تهران

وجود ۳۶ ایستگاه سنجش آلودگی هوا در تهران

به گزارش خبرگزاری نام، مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اظهار داشت: مذاکرات فشرده ای با ژاپنی ها انجام شده که نتیجه آن راه اندازی و خریداری شش ایستگاه سنجش آلودگی هوای جدید در تهران است.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا سید محمد میرزایی قمی در بازدید سید جعفر تشکری هاشمی - رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران - و علی اصغر قائمی - عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران - از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به تعداد ایستگاه های سنجش آلودگی هوا اظهار داشت: بصورت کلی ۳۶ ایستگاه سنجش آلودگی هوا در تهران وجود دارد که ۲۲ ایستگاه متعلق به شهرداری تهران و ۱۴ ایستگاه هم متعلق به سازمان محیط زیست است و شاخص آلودگی هم بر طبق میانگین این ۳۶ ایستگاه مشخص می شود.

وی افزود: در شهرداری مرکز و در پارک جنگلی کوهسار دو دوربین نصب شده که بصورت آنلاین وضعیت هوای تهران را نشان میدهد.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: در حال حاضر ۱۸ تابلو نمایشگر شاخص آلودگی در تهران وجود دارد که به جز تابلوی ورزشگاه آزادی سایر تابلوهای نمایشگر روشن هستند.

میرزایی قمی در ادامه اظهار داشت: مذاکرات فشرده ای با ژاپنی ها انجام شده که نتیجه آن خریداری و راه اندازی شش ایستگاه سنجش آلودگی هوای جدید در تهران است.

وی با اشاره به علل آلودگی هوا در تهران اظهار داشت: در تابستان ازن و در شش ماه دوم سال ذرات معلق کوچک تر از ۲.۴ میکرون علل اصلی آلودگی هوا هستند البته یکی از اقداماتی که انجام می دهیم نمونه برداری از سوخت گازوئیلی است که به شرکت واحد داده می شود.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: امسال مناقصه سیاهه انتشار انجام و دانشگاه علم و صنعت برنده این مناقصه شد و انتهای سال آینده نتیجه اولیه مطالعات مشخص می شود.

میرزایی قمی با تأکید بر این که با اهمیت ترین اقدامی که در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران انجام می دهیم، پیش بینی آلودگی هوا است، اظهار داشت: سامانه ای به وجود آمده که قابلیت پیش بینی هواشناسی، آلودگی و کیفیت هوای شهر تهران را دارد و راهکارهای کاهش آلودگی هوا را نیز ارائه می دهد.

به گزارش سایت شهر وی اظهارکرد: برنامه ای با ۱۵ محور در عرصه حمل و نقل تدوین شده که در تمامی حوزه ها راهکارهای کاهش آلودگی هوا را نشان میدهد و برمبنای آن می توانیم از شدت آلودگی هوای تهران بکاهیم.

منبع:

1402/10/18
11:33:03
0.0 / 5
244
تگهای خبر: آنلاین , برنامه , سایت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام