اسلامی در گفت وگو با خبرگزاری نام:

۱۱هزار و ۱۶ نفر برای انتخابات تأیید صلاحیت شده اند

۱۱هزار و ۱۶ نفر برای انتخابات تأیید صلاحیت شده اند

به گزارش خبرگزاری نام، سخنگوی ستاد انتخابات کشور آمار تایید صلاحیت شدگان انتخابات مجلس توسط هیات های نظارت استانی را شرح داد.محسن اسلامی سخنگوی ستاد انتخابات کشور در گفت و گو با خبرنگار مهر، در مورد آخرین وضعیت بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس اظهار داشت: بر مبنای جدول زمانبندی قانونی هیأت نظارت، ۱۴ دی ۱۴۰۲ نتایج صلاحیت ها به ستاد انتخابات کشور اعلام شده است و ما هم بر مبنای تکلیف قانونی و جدول زمانبندی که داریم ابلاغ نتایج هیأت های نظارت را به داوطلبان از صبح امروز جمعه پانزدهم دی ۱۴۰۲ آغاز کرده ایم.
وی اضافه کرد: نتایج به کلیه داوطلبان به صورت پیامکی ابلاغ گردیده است، و این شامل داوطلبانی است که از ناحیه هیأت های نظارت تأیید شده اند و یا داوطلبانی که عدم تأیید یا عدم احراز آنها از ناحیه هیأت مرکزی نظارت صادر گردیده است.
اسلامی در ادامه عنوان کرد: برای داوطلبانی که احیاناً نقص مدرک داشتند و فاقد شرایط ثبت نام از ناحیه هیأت مرکزی نظارت تعریف شدند، هم پیامک ارسال کردیم.
ثبت اعتراض از ۱۷ تا ۱۹ دی انجام می شود
سخنگوی ستاد انتخابات کشور خطاب به داوطلبان اذعان کرد: داوطلبان محترم عنایت داشته باشند کسانی که به نتایج اعلام شده اعتراض دارند، حتما باید به سامانه اعلامی شورای نگهبان که پورتال این شورا است، رجوع کنند و در بازه زمانی هفدهم تا نوزدهم دی ۱۴۰۲ از ساعت ۸ الی ۱۸، اعتراض خویش را ثبت کنند؛ ثبت اعتراض منجر به آن خواهد شد که فرایند بررسی اعتراض در شورای نگهبان صورت گیرد.
وی در مورد ادامه فرایند کار انتخابات در شورای نگهبان اظهار داشت: شورای نگهبان هم کار بررسی های خویش را از ۲۰ دی تا ۱۹ بهمن به مدت یک ماه و ظرف یک فرایند ۳۰ روزه انجام خواهد داد. بعد از آن شورای نگهبان به ستاد انتخابات نتایج را اعلام خواهد نمود و امیدواریم در این فرایند مانع و مشکلی نباشد و داوطلبان در بازه زمانی اعلام شده درصورتیکه اعتراضی دارند ثبت اعتراض را انجام دهند.
اسلامی در مورد آمار تأیید صلاحیت شدگان برای انتخابات مجلس خاطرنشان کرد: بر مبنای آن چه که هیأت مرکزی نظارت اعلام نموده است ۱۱ هزار و ۱۶ نفر تأیید صلاحیت شده اند.

1402/10/15
18:21:09
0.0 / 5
255
تگهای خبر: ابلاغ , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام