آقای مظفر! تا این دولت هستFATF اجرا نمی گردد

آقای مظفر! تا این دولت هستFATF اجرا نمی گردد

به گزارش خبرگزاری نام جناب آقای حسین مظفر با بیان اینكه FATF در جلسه غیررسمی مجمع تشخیص مصلحت، رای نیاورده درباره دلیل مخالفت اعضای این مجمع مطلبی بیان كرده است كه عجیب می نماید.


آقای مظفر در پاسخ به اینكه آیا رفتار مجمع در معلق گذاشتن لوایح FATF به معنای مسكوت گذاشتن آن است می گوید: [اینجا] خیر مسكوت نمی ماند، فقط فرصتی داده ایم. بهرحال شورای اروپایی كه دائما اصرار می كند ایران سریعتر تصمیم گیری كند ماهم گفتیم خب شما چه كاری كردید، شما هم كاری انجام دهید. ایران یازده تعهد داشته كه به آنها عمل هم كرده است اما شما هیچ تعهدی را انجام ندادید. پاسخ آقای مظفر كاملا با اصول حقوقی مغایر است. اگر ایشان مانند برخی دیگر از اعضای مجمع، FATF را كلا یك پروژه استعماری می داند و طبق ادعاهای موهوم و خنده دار آنها اعتقاد دارد با تصویب آن كلیه اطلاعات مالی ایران باید در اختیار كاخ سفید گذاشته شود، چرا برای تصویبش شرط می گذارد؟ قرارداد استعماری كه با رفو و وصله پینه استقلالی نمی شود!
و اگر ایشان اصل لوایح را بی اشكال و مثبت می داند، با چه استدلالی گروكشی می كند؟ اگر FATF بی اشكال هست باید تصویب شود و نهایتا از جانب دستگاهای ذی صلاحیت( كه نمی دانم مجمع تشخیص مصلحت جزء آنان هست یا نه) سفارش شود كه همراهی با اروپایی ها منوط به همكاری آنان گردد. آقای مظفر البته در ادامه مصاحبه نكته ای را بیان كرده كه درخور تقدیر است و آن پذیرفتن مسئولیت رد این لوایح است. گرچه ایشان گفته كه مجمع این مسئولیت را می پذیرد، اما به نظر می آید بیشتر موضع شخصی ایشان است؛ اما تا همین جا هم غنیمت است. البته پذیرفتن یا نپذیرفتن چنین مسئولیتی توسط مجمع اهمیتی ندارد چون هزینه آنرا مجموعه نظام و بخصوص مردم خواهند داد. مردمی كه شاید ندانند، در وانفسای تحریم گسترده، همین مقدار درآمد نفت و هم درآمدهای حاصل از صادرات كالاهای مختلف، به خاطر نپذیرفتنFATF به راحتی وارد كشور نمی گردد و مجبوریم با باج دادن به برخی بانك های خارجی آنرا وارد كشور نماییم. ناگفته روشن است كه فساد ناشی از این باج دادن بعدها از مشغله های دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی خواهد شد. و جمله آخر اینكه امیدوارم جناب مظفر، این جمله یكی از چهره های مخالف FATF را شنیده باشد كه: تا این دولت هست نمی گذاریم اجرا شود! 1717

1398/09/23
22:29:30
5.0 / 5
4771
تگهای خبر: دادگاه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام