واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به تحریم 6 فرد و نهاد ایرانی

واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به تحریم 6 فرد و نهاد ایرانی

خبرگزاری نام: سخنگوی وزارت امور خارجه تحریم 6 فرد و نهاد ایرانی همچون فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و همین طور نمایندگان جنبش های حماس و جهاد اسلامی فلسطین در تهران توسط آمریکا را محکوم نمود.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه تحریم ۶ فرد و نهاد ایرانی همچون فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و همین طور نمایندگان جنبش های حماس و جهاد اسلامی فلسطین در تهران توسط آمریکا و انگلیس را به شدت محکوم نمود.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: اقدام خصمانه مزبور، گام دیگری در تکمیل مسیر کینه ورزانه و البته توأم با یأس و انفعال رژیم های تروریست پرور آمریکا و انگلیس مقابل ملت و انقلاب اسلامی ایران در طول چند دهه متمادی است که همیشه در اشکال مختلف ادامه داشته است.

کنعانی اشاره کرد: عصبانیت کشورهای خالق و حامی داعش از سپاه پاسداران، این نیروی پیشتاز، سرافراز و الهام بخش مبارزه با تروریسم، برای ملت ایران و ملت های منطقه و آزاداندیشان جهان حیرت انگیز نیست و این عصبانیت قبلاً نیز در ماجرای ترور بزدلانه قهرمان بین المللی مبارزه با تروریسم، سپهبد شهید قاسم سلیمانی مشاهده شده بود.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی اضافه کرد: رژیم های ورشکسته آمریکا و انگلیس که نتوانستند بوسیله جنایت ترور شهید سلیمانی و همراهان وی، راه روشن و پر رهرو مقاومت را در منطقه سد کنند، با درس نگرفتن از گذشته، همچنان بدنبال سیاست های شرورانه خود هستند.

کنعانی اشاره کرد: بهتان زنی آمریکا و انگلیس مقابل نیروهای پیشتاز ضدتروریستی سپاه پاسداران، تلاشی ناشیانه و بی حاصل برای انحراف افکار عمومی و سرپوش گذاشتن بر مسؤلیت قطعی آنان نسبت به جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در غزه است که با حمایت تمام عیار آمریکا و انگلیس طی ۲ ماه، قریب ۲۰ هزار نفر از شهروندان فلسطینی را به شهادت رسانده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه نقش آمریکا و انگلیس در تأسیس و حمایت نامحدود از رژیم شرور صهیونیستی به عنوان منفورترین تشکیلات تروریستی جهان را لکه ننگی بر پیشانی آنان دانست و اضافه کرد: این دو رژیم هیچ گاه در جایگاه حقوقی و اخلاقی قضاوت نسبت به دیگران نیستند، بلکه می بایست به عنوان متهم، پاسخگوی جهانیان باشند.

کنعانی تاکید کرد طرح اتهامات پوچ و بی ارزش مقابل نیروی افتخار آفرین و ضدتروریسم نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و فرماندهان شجاع آن، تا کنون تغییری در معادلات فعلی منطقه به نفع رژیم های آمریکا و انگلیس ایجاد نکرده و نتیجه ای جز رسوایی بیشتر برای این جنگ افروزان نخواهد داشت.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تأکید بر حق و اقدام متقابل جمهوری اسلامی ایران برای پاسخگویی به رویکرد غیرقابل قبول آمریکا و انگلیس، یادآوری کرد: جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح رسمی و قانونی آن ازجمله نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، همیشه کابوس گروههای تروریستی و رژیم های حامی آنها خواهند بود و این قبیل کوشش های مذبوحانه و مغایر با موازین بین المللی، بی شک کوچک ترین خللی در اراده راسخ آنها در دفاع از میهن اسلامی، مبارزه با تروریسم و مقابله با استکبار جهانی ایجاد نمی نماید.


منبع:

1402/09/24
21:16:13
0.0 / 5
281
تگهای خبر: اتهام , حامی , قانون , متهم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام