منظور در صحن مجلس:

دولت ۵۰ همت برای همسان سازی بازنشستگان در لایحه بودجه می آورد

دولت ۵۰ همت برای همسان سازی بازنشستگان در لایحه بودجه می آورد

به گزارش خبرگزاری نام، رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: دولت ۵۰ هزار میلیارد تومان را برای همسان سازی بازنشستگان در قسمت مصارف لایحه بودجه می ‎ آورد.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، داوود منظور در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲۱ آذر ماه) مجلس شورای اسلامی در دفاع از کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۳، اظهار داشت: امروز شاهد بیان برخی دغدغه ها و نگرانی ها از جانب نمایندگان بودیم که امیدوارم در فضای همدلانه ای که مابین دولت سیزدهم و مجلس یازدهم وجود دارد، بتوانیم آخرین بودجه ای را که در مجلس یازدهم تصویب می شود، با رویکرد مؤثر برای مردم و امیدآفرین و کمک کننده به اجرای برنامه هفتم در سال اول تصویب نماییم.
وی افزود: دولت کوشش کرد بودجه را در زمان قانونی مصوب به مجلس تقدیم کند. ما خویش را مقید می دانیم آن چه را که نمایندگان بعنوان قانون تکلیف می کنند، ازاین رو ما در قالب ماده ۱۸۲ آیین نامه داخلی مجلس مرحله اول بودجه را در زمان مقرر تقدیم مجلس کردیم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه خیلی از نگرانی های مطرح شده از جانب نمایندگان ناظر به بخش دوم بودجه است، خاطرنشان کرد: ما هنوز وارد بخش دوم نشدیم و در مرحله اول فقط منابع، سقف منابع، احکام و تراز عملیاتی را تقدیم مجلس کردیم. لایحه بودجه در قالب ماده ۱۸۲ اصلاحی آیین نامه مجلس تنظیم شده است و ما در قسمت اول وارد مصارف نشدیم.
منظور افزود: ما در سقف منابعی که تصویب می نماییم حتما مصارف را با نگاهی که شما در برنامه هفتم تکلیف کردید، تنظیم می نماییم یعنی ما خویش را مقید می دانیم برنامه هفتم مصوب شده از جانب مجلس را عیناً در قسمت مصارف بودجه ۱۴۰۳ اعمال نماییم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: نگرانی اصلی در رابطه با بازنشستگان بوده که از زمان تصویب برنامه هفتم مبحث همسان سازی عنوان شد. روز گذشته در جلسه کمیسیون تلفیق گفتیم که این موارد در قسمت مصارف است و ما هنوز به بحث حقوق بازنشستگان، مستمری بگیران و موارد اینچنینی ورود نکرده ایم، اما با عنایت به اینکه اعضای تلفیق تاکید داشتند که باید سقف اعتبارات مورد نیاز برای همسان سازی در مراحل اول لحاظ شود ما گفتیم که ۵۰ همت (۵۰ هزار میلیارد تومان) را پیشبینی می نماییم و اساسا ۵۰ همت را در مرحله دوم بودجه در مصارف تأمین می نماییم.
وی اظهار نمود: رای دادن به کلیات لایحه بودجه به معنای وارد شدن به بررسی جزئیات و انجام اصلاحات و رفع دغدغه نمایندگان در قسمت منابع و مصارف است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه ما از هفته گذشته تدوین بخش دوم لایحه بودجه را شروع کردیم، خاطرنشان کرد: برخی نسبت به اقلام درآمدی بودجه نگرانی هایی را مطرح نمودند، گفته شد که عدد بالایی برای مالیات پیشبینی شده است؛ باید در رابطه با مالیات از مردم رفع نگرانی نماییم بخشی از افزایش مالیات به خاطر ظرفیتهای قانونی جدید پیشبینی شده در برنامه هفتم توسعه بخصوص ساماندهی معافیت های مالیاتی است.
منبع:

1402/09/21
13:54:46
0.0 / 5
291
تگهای خبر: برنامه , دولت , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام