حجت الاسلام صدیقی:

امروز منفورترین چهره در اذهان بشری حکومت آمریکا وصهیونیست هاهستند

امروز منفورترین چهره در اذهان بشری حکومت آمریکا وصهیونیست هاهستند

به گزارش خبرگزاری نام، امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: امروز منفورترین چهره در اذهان بشری حکومت آمریکا و صهیونیست ها هستند.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، حجت الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در سخنرانی خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: تقوا توجه به نعمت های خداوند است. حجت الاسلام صدیقی اشاره کرد: خداوند در قرآن می فرماید که مسلمانان را در جنگ بدر که نقطه عطف پیروزی حق بر باطل است، پیروز کرد. در این جنگ، خداوند با عنایت خود، ایمان را بر اسلحه پیروز کرد و خداوند این مساله را به عنوان درس به پیروان دین حکایت می کند و این نعمت، در زمان فعلی هم شدنی است.
خطیب موقت نماز جمعه تهران اظهار داشت: قرآن کریم می فرماید که خداوند در جنگ بدر شما را در صورتیکه عده و لوازمی نداشتید، یاری کرد؛ حال به خاطر این نعمت تقوا پیشه کنید. صدیقی اشاره کرد: البته افرادی که خداوند را نمی شناسند، نعمات را درک نمی کنند اما وارستگان واقعی که خداوند را به خوبی می شناسند، هر پیروزی را از خداوند می دانند.
وی با اشاره به طوفان الاقصی در غزه اشاره کرد: برخی افراد جاهل اعتراض می کردند که نیروهای حماس به صهیونیست ها حمله کردند، در صورتیکه این ادعا، نشانه جهل از قرآن کریم است.
خطیب موقت نماز جمعه تهران اضافه کرد: در سوره حج، خداوند می فرماید که با ظالمان جهاد کنید. در اسلام هم گفته شده هر جنگی باید به اذن خداوند باشد و اسلام در هر حب و بغضی خودرا مأمور خداوند می داند و تا دستور خداوند را دریافت نکند، به اقدامی دست نخواهد زد.
وی اشاره کرد: در زمان پیامبر، مسلمانان که ۱۳ سال امنیت جانی و امنیت اقتصادی نداشتند، خداوند امر فرمود که با قاتلان، ظالمان و فاسدان جهاد کنید؛ پس تا آن زمان که ملتی اهل جنگ نباشد، با آنها جنگ می کنند و آنها را مورد اذیت قرار می دهند.
حجت الاسلام صدیقی با اعلان اینکه مظلوم باید ظالم را تعقیب کند و سکوت مظلوم، سبب جرأت ظالم می شود اشاره کرد: صهیونیست ها، مردم فلسطین را بیش از ۷۰ سال در غزه و سایر بخش ها در یک زندان محاصره کرده اند و دست ظلم و قساوت بر آنها جاری می شود؛ اما به رغم همه این قساوت ها، نخست وزیر احمق صهیونیستی، فلسطینی ها را از خانه های خود بیرون می کند که همه این ها مجوزی برای جنگ است. وی ادامه داد: امروز منفورترین چهره در اذهان بشری حکومت آمریکا و صهیونیست ها هستند. وی ادامه داد: مسجدالاقصی از مشرف ترین بقاع عالم توحید است، ولی دشمن به این مسجد حمله می کند و اگر مدافعین فلسطینی دفاع نکنند، صهیونیست ها مسجد را آلوده، خراب و اشغال می کنند. یکی از مجوزهای جنگ در اسلام برای دفاع از مسجد و مراکز فرهنگی است.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران در ادامه با اعلان اینکه جبهه مقاومت حرکتی دفاعی انجام داد نه تهاجمی، اظهار داشت: صهیونیست ها ارتشی هستند که دولت هم دارند. آنها به فرزندان خود آموزش نظامی می دهند و همه مسلح هستند و مردم عادی در شهرک ها نیستند. آنها گرگ های دندان تیزی هستند که اگر مهلت ببینند، همه را می درند. حمله بموقع مقاومت، مشروع و مقبول در صحنه بین الملل و وجدان های عمومی بوده و بلامانع است. وی با اشاره به اهمیت این حماسه و حمله جانانه و امیدآفرین حماس، اشاره کرد: با یاری خدا می شود هر مانع فولادی را آب کرد. صهیونیست ها امکاناتی همچون دیوار حائل که میلیونها دلار برای ساخت آن خرج کرده بودند که کمتر از دیوار خیبر نبود، وجود برج های مراقبت و واحدهای شناسایی، پهپادها گشت زنی، حمایت اطلاعاتی آمریکا و چند کشور غربی، رصد سیمکارت های گوشی مردم فلسطین داشتند اما فکر نمی کردند هزاران رزمنده برق آسا از این موانع عبور کنند و به مردم عادی کار نداشته باشند و ۵۰۰ پایگاه نظامی را در هم کوبیده و ۱۵۰۰ نظامی را به هلاکت رساندند و با اسرای فراوان به غزه بازگشتند.

خطیب نماز جمعه تهران اشاره کرد: روزنامه صهیونیستی نوشت که یک میلیارد دلار که برای دیوار حائل هزینه شده بود در روز نخست جنگ فروریخت و این دیوار بصورت صفحه کاغذی درآمد. این عملیات مایه تحقیر و وهن و ذلت آمریکا، کشورهای غربی شد. در وضعیت جنگی، رییس جمهور پست و حواس پرت آمریکا و نخست وزیر پست انگلیس به سرزمین های اشغالی رفته و از این رژیم حمایت می کنند، ولی فکر می کنند آنها می توانند با خدا بجنگند. البته دست خدا وقتی با ماست که در جهاد کوتاهی نکنیم. رهبر معظم انقلاب فرمودند پیشانی به طراحان و رزمندگان بوسه می زنیم. این ضربه هیچ وقت از یاد صهیونیست ها نمی رود.

صدیقی اضافه کرد: در این عملیات افسانه شکست ناپذیری جبهه باطل شکست، اما دشمن نه رزمندگان، بلکه خانه های مردم را ویران کرده و کودکان و مادران و پدران را کشتند. فاجعه عظیم است و نسل کشی در غزه رخ داده است. دشمن در اوج قساوت به بیمارستان و مدرسه که پناهگاه مردم بود، موشک زد، ولی آنچنان هیجان و عواطف پاک جهانی مقابل آنها به حرکت درآمد که حالا حکومت آمریکا و غربی ها و رژیم صهیونیستی منفورترین چهره و حکومت در افکار عمومی هستند. مردم ما هم آرامش نداشتند و شب و روز اجتماعات عظیمی به راه انداختند و از مردم غزه حمایت کردند. امشب ۵۰ تن مواد دارویی و غذایی به مصر اعزام می شود تا با دست مردم غزه برسد.

صدیقی اظهار داشت: باید به سازمان های بین الملی نفرین فرستاد. چهار قطعنامه را آمریکا با قانون جنگل وتو کرد و اجازه نداد که آب، برق و دارو به مردم غزه برسد. مرگ بر آمریکا. او در آخر سخنانش جملاتی به زبان عربی درباره ی جنگ غزه بیان کرد.


منبع:

1402/07/28
18:38:16
0.0 / 5
260
تگهای خبر: آموزش , دولت , زندان , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام