قالیباف در صحن مجلس:

سامانه بریکس پی جایگزین سوئیفت است

سامانه بریکس پی جایگزین سوئیفت است

به گزارش خبرگزاری نام، رییس مجلس اظهار داشت: با عضویت ایران در پیمان بریکس این امکان فراهم می شود تا از سیستم ارتباط بانکی الکترونیکی که در میان کشورهای عضو بریکس پیش بینی شده است بجای سیستم سوئیفت استفاده گردد.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، محمدباقر قالیباف در جلسه علنی عصر امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بند الحاقی به ماده ۱۱ لایحه برنامه هفتم توسعه، گفت: یکی از کارهای مهمی که در بریکس انجام شده این است که سیستم ارتباط بانکی الکترونیکی جایگزین سوئیفت پیشنهاد دادند که حالا فعال شده و افرادی که عضو بریکس می شوند و ما نیز از شروع ژانویه عضو بریکس شده ایم یک فرصت بزرگ داریم که می توانیم با آن با کشورهای بزرگ کار نماییم.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: من فکر می کنم شرایط برای ما تا قبل از این فراهم نبوده و اخیراً فراهم گشته است.
وی تصریح کرد: در مصاحبه ای نیز به این مساله اشاره کردم؛ ۳۰ درصد از کل حجم معاملات ما با کشورهایی مانند چین، روسیه، هند و آفریقای جنوبی است و این ظرفیت برای این کار وجود دارد. ما باید از این فرصت استفاده نمائیم. این یک فرصت بزرگی برای ما که عضو شده ایم، است.
قالیباف با یادآوری این که یکی از بحث های مذاکرات جدی در این جلسه ها موضوع مذکور بود، اشاره کرد: در مجموعه بریکس سامانه «بریکس پی» دقیقاً جایگزین سوئیفت است و کشورهای عضو بریکس و بقیه کشورهایی که تمایل دارند می توانند از این سیستم الکترونیکی بین بانکی بهره گیرند.


منبع:

1402/07/09
08:41:16
0.0 / 5
260
تگهای خبر: برنامه , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام