با رأی مجلس؛

طرح افزایش تعداد نمایندگان ۶ ماه مسکوت ماند

طرح افزایش تعداد نمایندگان ۶ ماه مسکوت ماند

به گزارش خبرگزاری نام، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تقاضای مسکوت ماندن طرح اصلاح جدول حوزه های انتخابیه مجلس و تعداد نمایندگان آنان به مدت شش ماه موافقت کردند.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، در جلسه علنی امروز (دوشنبه ۲۰ شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی، تقاضای مسکوت ماندن شش ماهه طرح اصلاح جدول حوزه های انتخابیه مجلس شورای اسلامی و تعداد نمایندگان آنها در دستور کار قرار گرفت که وکلای ملت با ۱۳۲ رأی موافق با آن موافقت کردند.
فتح الله توسلی به عنوان نماینده درخواست کنندگان مسکوت ماندن ۶ ماهه طرح مذکور، اظهار داشت: شرایط زمانی، مکانی و نوع طرح نشان میدهد که این طرح پختگی لازم را نداشته و اجرای آن در وضعیت فعلی مناسب نمی باشد چونکه افرادی که در انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرده اند باتوجه به شرایط فعلی نسبت به این مساله اقدام نموده اند و اگر می دانستند که حوزه انتخابیه مقرر است تفکیک شود، تعداد دیگری از نمایندگان در مناطق دیگر ثبت نام می کردند. اجرای این طرح در وضعیت فعلی سبب تضییع حق کاندیداها می شود.
نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس بیان کرد: شورای نگهبان نیز اعلام نموده که حتی در صورت تصویب این طرح در مجلس اجرای آن به دوره اخیر نخواهد رسید و اکنون نیز مراحل اجرائی انتخابات شروع شده و در میانه راه نباید اقدامی نماییم که هم دستگاه نظارتی و هم دستگاه اجرائی با مشکل مواجه شود. ضمن این که دولت به عنوان مجری انتخابات مخالف اجرای این طرح در وضعیت فعلی است، پس نباید طرحی که هم حق نمایندگان و مردم را ضایع می کند و هم دولت با آن مخالف است را تصویب و اجرائی نماییم.


1402/06/20
12:19:36
0.0 / 5
133
تگهای خبر: دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام