تجلیل استاندار از رفتار مدنی سمنانی ها

تجلیل استاندار از رفتار مدنی سمنانی ها

به گزارش خبرگزاری نام ایسنا/سمنان  استاندار سمنان اظهار داشت: در انتخاب مدیران به توانمندی و شایستگی افراد توجه دارد نه ایل و تبار آنها.


علیرضا آشناگر در جلسه شورای اداری شهرستان سمنان اظهار نمود: شایستگی مهمترین معیار انتخاب مدیران دستگاه های اجرایی می باشد و من بعنوان نماینده دولت وظیفه دارم شایسته ها را انتخاب كنم.
وی افزود: بهره مندی از دانش لازم برای اعمال سیاست های كلی دولت در منطقه، برخورداری از تجربه كاری كافی، توانمندی تخصصی متناسب با شغل و داشتن تعهد كافی از شروطی است كه در واگذاری مسئولیت های مدیریتی در استان به آن توجه داشته ام.
استاندار سمنان با اشاره به اینكه بیشتر از سه دهه در استان های مختلف تجربه مدیریتی دارم افزود: باتوجه به این تجربیات كوشیده ام تا نیروهای زبده، موفق و با تجربه را از استان های مختلف كشور برای انجام خدمت در استان دعوت كنم.
وی با اشاره به اینكه استان هایی موفق هستند كه از تجربه ی چهره های مختلف استان های دیگر بهره بگیرند اظهار داشت: البته در شرایط مساوی، اولویت انتصاب مدیران با نیروهای بومی است. هم اكنون اكثریت نیروهای مدیریتی استان، افراد شایسته و بومی هستند.
آشناگر با اشاره به اینكه هر كسی كه شایستگی لازم را داشته باشد باید مسئولیت را بپذیرد و به مردم كمك نماید اضافه كرد: باتوجه به جایگاه والای مردم در انتصاب مدیران، حتما نظرات نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی دریافت می شود.
وی به تجلیل از عوامل اجرایی و ستاد انتخابات استان پرداخت و اظهار داشت: خوشبختانه در مرحله اول انتخابات كه همانا انتخاب معتمدین و تشكیل هیات اجرایی و ثبت نام داوطلبان است، بحمدلله فرآیندها به بهترین نحو و بدون كمترین حواشی انجام شد.
استاندار سمنان با اشاره به استقبال بالای داوطلبان از انتخابات اسفندماه افزود: استقبال داوطلبان در این دوره به نسبت دوره قبل بیشتر بود. ضمن آنكه حضور حضور بانوان در عرصه كاندیداتوری هم چشم گیر بود كه آنرا به فال نیك می گیریم.
وی بر لزوم همراهی همه مسئولان با ستاد انتخابات تاكید و خاطرنشان كرد: مرحله دوم و سوم انتخابات و بررسی صلاحیت كاندیداهای ثبت نام شده و انتخاب اعضای صندوق ها و بازرسان، كار سختی است كه احتیاج به همكاری همه مدیران داریم.
آشناگر بر لزوم بسترسازی برای برگزاری یك انتخابات باشكوه تاكید و تصریح كرد: هدف دولت و مجریان انتخابات آن است كه در گام نخست زمینه مشاركت گسترده مردم را در انتخابات فراهم نماییم تا از رهگذر آن بر فضای مأیوس كننده ای كه دشمنان تلاش در القای آن دارند غلبه نماییم.
این مقام ارشد اجرایی بر لزوم رعایت اصل بی طرفی تاكید و اظهار نمود: وظیفه داریم در صورت پذیرش تكلیف و مسئولیتی در انتخابات، كاملا بی طرف بوده و هیچ قضاوتی نكرده و انتخاب را به مردم بسپاریم همینطور وظیفه داریم كه قانون مداری را سرلوحه كار خود قرار داده و تنها قانون را ملاك و معیار بدانیم.
استاندار سمنان خاطرنشان كرد: در سایه توجه به این اصول و قوانین است كه می توانیم علاوه بر كمك به ترمیم سرمایه اجتماعی، امیدآفرینی كرده و مردم را به آینده كشور امیدوارتر نماییم.
داوطلبان نمایندگی برنامه های خویش را صادقانه به مردم عرضه دهند
وی انتخاب را حق مردم ارزیابی و با اذعان به اینكه بطور قطع برآیند خرد جمعی مردم از نظرات شخصی ما بهتر و جامع تر است افزود: باید زمینه را برای انتخاب توسط خود مردم فراهم نماییم.
آشناگر یكی از عوامل موثر در مشاركت فعال مردم در انتخابات را پذیرش سلایق مختلف دانست و اظهار داشت: پذیرش سلایق مختلف در عرضه برنامه های كاندیداها همچون الزاماتی است كه به حضور پرشورتر مردم در انتخابات اسفندماه كمك خواهد نمود.
وی با اشاره به اینكه از نظر دولت همه آنها كه دل در گرو اسلام و نظام دارند از صلاحیت لازم برخوردار می باشند اظهار داشت: همه دلدادگان این نظام بعنوان ایرانی ها و مسلمان كه در این دوره ثبت نام كردند از نظر دولت، صاحب صلاحیت اند و بعد از كسب تایید از جانب مراجع ذی صلاح، محق بوده و از همین رو همه وظیفه داریم كه در این برنامه ملی دست به دست هم دهیم تا سطح مشاركت مردم را افزایش دهیم.
وی با اشاره به اینكه مردم از داوطلبان برنامه مطالبه می كنند اضافه كرد: انتظار می رود كه داوطلبان نمایندگی هم برنامه های خویش را صادقانه به مردم عرضه كنند.
استاندار سمنان با اشاره به اینكه تخریب دولت هیچ كمكی به آینده كشور نمی كند به گلایه از تخریب دولت جمهوری اسلامی از جانب برخی ها پرداخت و اظهار داشت: عده ای فرصت را مغتنم شمرده و تا می توانند دولت را به خاطر منافع گروهی و سیاسی خود تخریب می كنند.
این مقام ارشد اجرایی خاطرنشان كرد: آنها كه همه مشكلات كشور را به دولت نسبت می دهند، اگر نگوییم خیانت می كنند، بدون شك از روی غفلت اظهارنظر می كنند.
وی با اشاره به اینكه برخی سخنان مطرح شده در جامعه نقد نیست، بلكه تخریب است اضافه كرد: باید از بیان نكات دشمن شادكن، پرهیز شود. دشمنان همچون بن سلمان، اسرائیل و... بارها و بارها به صراحت اقرار كرده اند كه آمریكا را وادار به خروج از برجام كردند چون كه آنها دریافته بودند كه برجام به نفع مردم و كشور ما است.
آشناگر با اشاره به مقاومت مردم ایران خاطرنشان كرد: باید با تاكید بر داشته هایمان با صبر و بردباری و تكیه بر جوانان با دشمنان مقابله نماییم و انشالله با قدرت از این گردنه عبور خواهیم كرد.
استاندار سمنان همینطور با اشاره به افزایش قیمت بنزین و اتفاقات پیش آمده در چند هفته اخیر اظهار داشت: افزایش نرخ حامل های انرژی كه كه به تایید رسیده و برای حفظ ساختار اقتصادی كشور امری ضروری بود تصمیم سران سه قوه بود.
وی با اشاره به مصرف بالای انرژی در ایران تصریح كرد: مصرف بنزین در كشور ما زیاد است و باید با آینده نگری جلوی واردات احتمالی بنزین در آینده را بگیریم.
آشناگر با اشاره به اینكه در شرایط بد اقتصادی فعلی، افزایش قیمت بنزین یكی از راهكارهای كمك و مساعدت به دهك های كم درآمد بود افزود: بنا بر تعهد دولت باید تمامی عواید ناشی از افزایش قیمت بنزین به دهك های مختلف عرضه شود.
وی از پیشگیری از قاچاق سوخت بعنوان یك پیامد دیگر اصلاح قیمت سوخت نام برد و اظهار نمود: یكی دیگر از اهداف جراحی اقتصادی كشور و اصلاح قیمت سوخت، صرفه جویی در مصرف بنزین است كه آمارها هم نشان داده است در همین مدت كوتاه هم آثار مثبتی داشته است.
وی به تمجید از آنچه رفتار مدنی مردم در اعتراض به قیمت بنزین می خواند پرداخت و اظهار داشت: من بعنوان نماینده عالی دولت در استان سمنان از رفتار مدنی و برخورد عقلانی شهروندان استان سمنان با این مساله صمیمانه تشكر می كنم. در حوادث اخیر، ما جزء استان های بی مساله در كشور بودیم و مردم اخلاق مدار این استان اعتراضات خویش را كاملا ارام، قانونمند و مدنی مطرح نمودند.
استاندار سمنان بر لزوم صرفه جویی در سوخت در دستگاه های اجرایی تاكید و افزود: در بحث بنزین برای دستگاه های دولتی، سهمیه ای تخصیص نیافته است و از طرفی دیگر منابع دولت هم منابع محدودی است ازاین رو مدیران باید از محل صرفه جویی ها، این مشكل را مرتفع كنند.
وی با اشاره به مشكل كمبود منابع آبی در استان و ضرورت پیگیری پروژه های در رابطه با آن در استان اضافه كرد: كماكان در حال تلاش هستیم كه انتقال آب از دریای خزر به فلات مركزی در موعد مقرر خود با مساعدت مردم و بخش خصوصی شروع شود.
استاندار بر لزوم تسریع در تدوین سند سازگاری با كم آبی تاكید و خاطرنشان كرد: تهیه سند سازگاری با كم آبی از وظایف مسؤلان در رابطه با این بخش است و لازم است این سند به سرعت تدوین شود.
آشناگر با اشاره به اینكه اولویت پروزه های استان با پروزه های نیمه تمام است اضافه كرد: نباید با بی توجهی و عفلت برخی دستگاه ها اعتبارات استان برگشت بخورد، همینطور باید دقت شود تا كیفیت اقدامات و پروزه ها، فدای سرعت انجام آن نشود ازاین رو معاون عمرانی استاندار باید نظارت كیفی بر پروژه ها را در دستور كار خود قرار دهد.
منبع:

1398/09/20
17:39:45
5.0 / 5
4595
تگهای خبر: دولت , قانون , مجلس , نمایندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام