امیرعبداللهیان در دیدار با سید حسن نصرالله:

تحرکات بیگانه در سوریه نشانگر اهداف دشمنان ضد امنیت منطقه است

تحرکات بیگانه در سوریه نشانگر اهداف دشمنان ضد امنیت منطقه است

خبرگزاری نام: به گزارش خبرگزاری نام، وزیر امور خارجه اظهار داشت: تحرکات بیگانه در فعال ساختن تروریست ها در سوریه، نشانگر اهداف دشمنان و رژیم صهیونیستی ضد سوریه و امنیت منطقه است.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان ملاقات و گفتگو کرد.
تحولات سیاسی لبنان و منطقه همچون تحولات فلسطین، سوریه و وضعیت جبهه مقاومت و برخی تحولات مهم جهان اسلام در این نشست مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.
امیرعبداللهیان در این نشست دبیرکل حزب الله لبنان را در جریان گفتگوهای اخیر خود با مقامات عربستان سعودی هم قرار داد.
امیرعبداللهیان ارزیابی خویش را از گفتگو با مقامات عربستان مثبت خواند و اضافه کرد: روند اجرای توافقات فیمابین، شاخصی بر نگرش دو کشور در صفحه جدید مناسبات تهران و ریاض خواهد بود.
امیرعبداللهیان همینطور ضمن اشاره به مذاکرات خود با رئیس جمهور سوریه و مقامات ارشد این کشور خاطرنشان کرد که در شرایط بازگشت روابط سوریه به حالت طبیعی با کشورهای عربی، تحرکات بیگانه در فعال ساختن تروریست ها در سوریه، نشانگر اهداف دشمنان و رژیم صهیونیستی ضد سوریه و امنیت منطقه است.
در این دیدار آخرین وضعیت فلسطین و بحران های چندلایه امنیتی و اجتماعی در درون سرزمین های اشغالی مورد بحث قرار گرفت و دبیرکل حزب الله لبنان، اظهار داشت: امروز مقاومت لبنان و فلسطین در قوی ترین وضعیت قرار دارد و اگر از صهیونیست ها رفتاری مبتنی بر محاسبه خطا سر زند، با واکنش پشیمان کننده مقاومت مواجه خواهند شد.
سید حسن نصرالله ضمن اشاره به نقش سازنده ایران در برابر منطقه و لبنان، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مقاومت منطقه، لبنان و ایران، نقش سردار سلیمانی را در تثبیت امنیت منطقه در مقابله با صهیونیسم و تروریسم فراموش ناشدنی خواند.


منبع:

1402/06/11
08:19:00
0.0 / 5
356
تگهای خبر: وزیر امور خارجه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام