خضریان تشریح كرد؛

بررسی آخرین وضعیت قانون مبارزه با پولشویی در کمیسیون اصل 90 مجلس

بررسی آخرین وضعیت قانون مبارزه با پولشویی در کمیسیون اصل 90 مجلس

خبرگزاری نام: سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس از بررسی آخرین وضعیت قانون مبارزه با پولشویی و راهکارهای عملی مبارزه با فساد و ابعاد مختلف آن در جلسه این کمیسیون آگاهی داد.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، علی خضریان در توضیح جلسه عصر امروز کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، اظهار داشت: این جلسه با حضور رییس مرکز اطلاعات مالی وزارت اقتصاد جهت بررسی آخرین وضعیت قانون مبارزه با پولشویی تشکیل شد.
وی توضیح داد: باتوجه به کثرت شکایات وارده به کمیسیون درباب عدم شفافیت اقدامات مالی در دستگاهها و همین طور چالش هایی که ورود رمز ارز و پول الکترونیک ممکنست به اقتصاد کشور تحمیل کند، جلسه ای بمنظور بررسی راهکارهای عملی مبارزه با فساد و ابعاد مختلف آن اجرا شد. رییس مرکز اطلاعات مالی ضمن رونمایی از پیش نویس سند ملی ارزیابی مخاطرات فساد، راهکارهای مبارزه با فساد را تشریح نمود و اقدامات انجام شده در این خصوص را به اطلاع اعضای کمیسیون رساند.
عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اشاره کرد: درباب ایجاد بستر لازم برای شفاف سازی تبادلات بانکی و مالی اشخاص حقیقی و حقوقی و حرکت در راستای ارتقای سلامت معادلات در کشور نیز در این نشست راهکارهای مختلف بررسی و مورد تبادل نظر قرار گرفت.
خضریان اضافه کرد: قرار شد مرکز اطلاعات مالی ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده فهرست دستگاه هایی که همکاری لازم را در امتداد اجرای قانون داشته اعلام نموده و همین طور دستگاه هایی را که همکاری کافی نداشته اند طی هفته جاری به کمیسیون گزارش دهد. کمیسیون برمبنای تکلیف قانونی و نظارتی موارد را ارزیابی تا موانع را برای تحقق قانون اقدامات لازم را صورت دهد.
خضریان در آخر اظهار داشت: باتوجه به وظایف قانونی مصرح برای کمیسیون اصل ۹۰، کمیسیون آمادگی خودرا برای پشتیبانی از طرح ها و اسنادی که اجرای آن منتج به ریشه کن کردن فساد می شود، اعلام و اصرار کرد در عرصه قوانین ظرفیتهای بسیاری برای مبارزه با فساد در کشور همچون قانون مقابله و پیش گیری از جرایم پولشویی و تامین مالی تروریست پیش بینی شده است که امیدواریم دستگاهها به اجرای مفاد آن اهتمام ورزند.


منبع:

1402/05/24
08:22:06
0.0 / 5
174
تگهای خبر: قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام