عمویی در تشریح جلسه كمیسیون امنیت ملی مجلس:

طرح نحوه تولید پرنده های هدایت پذیر با کاربری غیرنظامی بررسی گردید

طرح نحوه تولید پرنده های هدایت پذیر با کاربری غیرنظامی بررسی گردید

به گزارش خبرگزاری نام، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: در این نشست طرح نحوه واردات، تولید و بهره برداری از پرنده های هدایت پذیر با کاربری غیرنظامی بررسی گردید.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، ابوالفضل عمویی اظهار داشت: جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به بررسی طرح "نحوه واردات، تولید و بهره برداری از پرنده های هدایت پذیر با کاربری غیرنظامی" اختصاص داشت.
وی بیان کرد: این طرح که توسط برخی از نمایندگان تهیه شده، به کمیسیون امنیت ملی ارجاع شده است. در این نشست نمایندگانی از سازمان هواپیمایی کشوری، ستاد کل نیروهای مسلح، پدافند هوایی ارتش، سازمان هوا و فضای سپاه پاسداران، مرکز همکاریهای علم و فناوری ریاست جمهوری، وزارتخانه های اطلاعات، دفاع و کشور و مرکز پژوهش های مجلس حضور داشتند و نقطه نظرات خود درباره ی الزامات ساماندهی بهره مندی از پهپادها در کشور و طرح پیشنهادی را ارائه کردند.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: با توجه به این که در کمیسیون های داخلی دولت هم اقدامات حقوقی برای تدوین لایحه ای با موضوع مشابه برای ارائه مجلس در آینده نزدیک در جریان است، در این نشست قرار شد که برای اشتراک نظر، اقدامات لازم برای هم افزایی دولت و مجلس در تصویب قواعد حقوقی ساماندهی بهره برداری از پهپاد در کشور صورت بگیرد.

1402/05/17
08:02:33
0.0 / 5
200
تگهای خبر: دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام