مجوز مجلس به بانک ها برای سرمایه گذاری در طرح های زیربنایی

مجوز مجلس به بانک ها برای سرمایه گذاری در طرح های زیربنایی

خبرگزاری نام: نمایندگان مجلس در مصوبه ای به بانکها و موسسات اعتباری غیربانکی مجوز مشارکت در طرح های زیربنایی و تملک دارایی های سرمایه ای از محل منابع خودرا دادند.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی ماده ۱۱ و ۱۲ طرح تامین مالی و جهش تولید ازطریق اصلاح قوانین حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و پشتیبانی از کالای ایرانی و رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور را تصویب کردند؛ همین طور مواد ۹ و ۱۰ جهت بررسی بیشتر به کمیسیون ارجاع شد.
طبق مصوبه مجلس در ماده ۱۱، در ماده (۸) قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و پشتیبانی از کالای ایرانی مصوب ۱۵/ ۰۲/ ۱۳۹۸ بجای عبارت " کلیه کارفرمایان موضوع این قانون شامل دولتی، عمومی و یا تعاونی"، عبارت "کلیه کارفرمایان شامل دولتی، عمومی، خصوصی و یا تعاونی " و در تبصره (۱) آن ماده پس از عبارت " دستگاههای موضوع ماده (۲) این قانون" عبارت " و سایر کارفرمایان " اضافه می شود.
همین طور طبق ماده ۱۲، به بانکها و موسسات اعتباری غیربانکی اجازه داده می شود از محل منابع خود همچون منابع حاصل از واگذاری دارایی های مازاد، در هر یک از طرح های زیربنایی و تملک دارایی های سرمایه ای نظیر طرحهای آزادراهی و بزرگراهی و راههای اصلی در قالب تامین مالی و یا تملک و یا ایجاد شرکت و صندوق طرح (پروژه) در قالب مصوبات شورا مشارکت نمایند.
تبصره - حدود و ضوابط مشارکت بانکها و موسسات اعتباری غیربانکی در طرح های سرمایه گذاری تولیدی و سایر طرح های مزبور به تصویب شورا می رسد.
منبع:

1402/05/01
10:27:57
0.0 / 5
442
تگهای خبر: پروژه , خدمات , دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام