سردار جلالی:

نظام پدافند شهری در شهر های مختلف کشور تدوین می شود

نظام پدافند شهری در شهر های مختلف کشور تدوین می شود

به گزارش خبرگزاری نام، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور اظهار داشت: برای مصداق موارد پدافند غیرعامل در شهرها، نظام پدافند شهری تدوین شده است.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، سردار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور عصر امروز در جلسه ای با معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان عنوان کرد: برای مصداق موارد پدافند غیرعامل در شهرها، نظام پدافند شهری تدوین شده است.
وی اضافه کرد: ۷۲.۵ تا ۷۵ درصد جمعیت کشور در شهرها متمرکز شده که از این لحاظ در جهت صیانت از مردم، پدافند غیرعامل در شهرها حائز اهمیت می باشد.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور اظهار داشت: بحث امنیت و حفظ تداوم کارکرد خدمات شهری ارتباط نزدیکی در شهرها با زندگی مردم دارد؛ ازاین رو تمهیدات لازم پدافندی برای پیشگیری از مختل شدن زندگی شهری اهمیت دارد.
جلالی بیان نمود: در جنگ های ترکیبی، زیرساخت های شهری جزو اهداف نظامی محسوب می شوند و در اینجا است که وابستگی مردم به خدمات شهرها و رابطه با دولت و حاکمیت نمود پیدا می کند.
وی بیان نمود: در شهرها بالغ بر ۳۰ تا ۷۰ شبکه زیرساختی و کارکردی فعالیت دارند که مدیریت شهری در جهت پیشگیری از تعارض ها در این میان حائز اهمیت می باشد.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور اضافه کرد: در صورت بی توجهی به مباحث پدافند غیرعامل، حفظ تداوم کارکرد و برگشت پذیری در شهرها، در کوتاه ترین زمان ممکن با چالش امنیتی در شهرها مواجه می شویم.
جلالی اظهار داشت: ایجاد اطمینان و آرامش خاطر برای مردم در حوزه شهری، یکی از مؤلفه های حکمرانی مطلوب شهری است.
وی افزود: استفاده از رویکرد سیستمی و شبکه ای در الگوهای شهرسازی مدرن، تعریف مستقل زیرساخت ها، توسعه تکنولوژی های جدید و استفاده از زیرساخت های نرم وابسته به فضای سایبری برای خدمات رسانی بیشتر از جمله راهکارهای مفید و مؤثر در حوزه پدافند غیرعامل شهری است.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تاکید کرد: تهدیدات نظامی، سایبری، زیستی، تروریستی و تلفیقی از جمله مواردی است که در حوزه پدافند غیرعامل شهرها اهمیت دارد.
جلالی خاطرنشان کرد: ساماندهی مراکز پرخطر و جابه جایی تأسیسات پرخطر داخل شهرها از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.
وی بیان نمود: تمامی شهر های ما در کشور باید طرح تخلیه و اسکان اضطراری به همراه سازمان دهی سامانه مراکز اردوگاهی و پناهگاهی در شهرها را داشته و الزامات پدافند غیرعامل در طرح های توسعه و عمران شهری را رعایت نمایند.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تصریح کرد: برگزاری مانور برای خطرات ممکن الوقوع و رزمایش های آزمایشی در جهت کسب آمادگی بیشتر امری حائز اهمیت می باشد.


منبع:

1402/04/30
11:48:19
0.0 / 5
251
تگهای خبر: حكم , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام