آذری:

سفرهای خارجی رئیس جمهور نشان داد که فارغ از برجام میتوان روابط با دیگران را تقویت کرد

سفرهای خارجی رئیس جمهور نشان داد که فارغ از برجام میتوان روابط با دیگران را تقویت کرد

به گزارش خبرگزاری نام، یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سفرهای رئیس جمهور به کشورهای مختلف نشان داد که فارغ از برجام هم میتوان روابط خویش را با جامعه بین المللی تقویت کرده و با تقویت ارتباط با کشورهای آفریقایی هر دو طرف می توانند متقابلا از ظرفیتهای یکدیگر برای توسعه استفاده نمایند.


علی آذری در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به سفر رئیس جمهور به قاره آفریقا و دستاوردهای این سفر، بیان نمود: یکی از مسائلی که هم اکنون کشور با آن درگیر است، مسائل اقتصادی می باشد. اقتصاد هم به صورت مستقیم با معیشت مردم سر و کار دارد. تحریم هایی که از خارج مرزها به ما تحمیل می شود، تأثیر مستقیم بر روی اقتصاد کشور دارد، اما یکی از بحث هایی که دولت می تواند در کنار مدیریت داخلی برای ساماندهی حوزه اقتصادی دنبال کند، تقویت روابط بین المللی است. ارتباط با سایر کشورها مانند کشورهایی که تا به امروز رئیس جمهور به آنان سفر داشته می تواند در صادرات و واردات و مراودات اقتصادی اثر مثبتی بر جای بگذارد.
ایشان در ادامه اظهار نمود: ما در معرفی توانمندی های ایران دارای ضعف هستیم. این ضعف هم ناشی از ضعف در روابط بین المللی است. بحث کلیدی در سفرهای رئیس جمهور هم این بوده که تا به امروز همه فکر می کردند تمام مسائل وابسته به مبحث برجام بوده و محور گشایش روابط بین المللی برجام است. در حالیکه مبحث برجام قابل بررسی جداگانه است که چگونه باید به آن وارد شد که هویت و استقلال ملی هم حفظ شود اما سفرهای رئیس جمهور نشان داد که فارغ از برجام میتوان با تقویت روابط با سایر کشورها در پیمان های بزرگ اقتصادی مانند شانگهای عضو شد.
نماینده مردم قوچان در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: سفرهای رئیس جمهور به کشورهای مختلف و قاره آفریقا می تواند بر معیشت مردم تأثیر بگذارد. بعنوان مثال کشورهای آفریقایی در حوزه های مختلف دارای ظرفیت بوده و ما هم در قسمت های مختل مانند کشاورزی و صنعت دارای توانمندی بوده که می توانیم به این کشورها عرضه نماییم. با تقویت ارتباط با کشورهای آفریقایی هر دو طرف می توانند متقابلا از ظرفیتهای یکدیگر برای توسعه استفاده نمایند.
منبع:

1402/04/29
11:35:56
0.0 / 5
294
تگهای خبر: دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام