با اشاره به سفر رئیس جمهور به قاره آفریقا

یوسفی: داشتن دیپلماسی چندوجهی از نقاط قوت دولت سیزدهم است

یوسفی: داشتن دیپلماسی چندوجهی از نقاط قوت دولت سیزدهم است

به گزارش خبرگزاری نام، یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سفر رئیس جمهور به قاره آفریقا بستری را برای تقویت ارتباطات اقتصادی و استفاده از ظرفیتهای نهفته در کشورهای این قاره فراهم خواهد نمود.


مجتبی یوسفی در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به سفر رئیس جمهور به قاره آفریقا در رابطه با دستاوردهای این سفر، بیان نمود: برای ارزیابی عملکرد هر دولت در حوزه دیپلماسی باید دید برنامه آن دولت در این عرصه چه بوده و بعد سنجید که آیا توفیق داشته یا نداشته است؟
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، افزود: یکی از نقاط قوت دولت سیزدهم داشتن دپیلماسی چند وجهی و استفاده از ظرفیتهای منطقه ای و فرامنطقه ای است. سفر رئیس جمهور به قاره آفریقا کمک می نماید تا ارتباطات و مراودات اقتصادی و تحکیم مراودات سیاسی بیشتر از گذشته شود و این سفر بستری را فراهم می آورد تا بتوان از ظرفیتهای این قاره بیشتر بهره برد.
این عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به اینکه یکی از اقداماتی که در دولت گذشته مغفول بود، توجه به دیپلماسی منطقه ای و فرامنطقه ای بر مبنای ظرفیتهای آن کشورها بود، اظهار نمود: شاهد بودیم در دولت قبل به بهانه این که زبان دنیا را بلد هستند، همه دیپلماسی خارجی را به کشور آمریکا و چند کشور محدود اروپایی گره زدند.
وی افزود: در دولت قبل دیپلماسی منطقه ای و دیپلماسی فرامنطقه ای به فراموشی سپرده شد و ارتباط با کشورهایی مانند کشورهای قاره آفریقا که امروز دومین قاره پرجمعیت دنیا بوده و نخستین ذخایر معدنی دنیا را دارد، مورد غفلت واقع شد.
یوسفی در انتها خاطرنشان کرد: نتیجه اینکه همه تخم مرغ های خویش را در سبد چند کشور محدود اروپایی و آمریکا گذاشتند را دیدیم.1402/04/24
10:55:11
0.0 / 5
278
تگهای خبر: برنامه , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام