خضریان در تشریح جلسه كمیسیون اصل ۹۰ مجلس خبر داد؛

احتمال ابطال انتخابات اتاق تجاری

احتمال ابطال انتخابات اتاق تجاری

به گزارش خبرگزاری نام، سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس اظهار داشت: موضوع انتخابات اخیر اتاق تجاری در شورای عالی نظارت درحال بررسی است و رأی شورا بعد از اتمام روند بررسی ها صادر خواهد شد.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس درباب اعلام نظارت کمیسیون متبوع خود بر انتخابات اخیر اتاق تجاری، گفت: باتوجه به دریافت گزارش از برخی تخلفات در برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۲ اتاق تجاری ایران جلسه ای در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با حضور دبیر انجمن نظارت بر انتخابات، نماینده وزارت صمت در انجمن نظارت بر انتخابات، معاون حقوقی و پارلمانی وزارت صمت و نمایندگان وزارت اطلاعات اجرا شد.
خضریان اضافه کرد: در این جلسه بصورت مفصل به بررسی علل حضور حسین سلاح ورزی در انتخابات پرداخته شد و بنا بر گزارش های واصله، صلاحیت نامبرده به صراحت توسط وزارت اطلاعات جهت حضور در انتخابات رد شده بود و هیچ نوع تأییدی در خصوص امکان حضور وی در انتخابات صادر نشده است. البته وی به سبب تفسیر بخش حقوقی اتاق در خصوص گرفتن نامه رد صلاحیت خود توسط حراست وزارت صمت و نیز پس از ۱۰ روز مقرر در بخشنامه انتخابات اتاق، در انتخابات شرکت کرد.
نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم اشاره کرد: با وجود تذکر علنی نماینده وزارت صمت در انجمن نظارت و نیز تاکید مجدد نمایندگان وزارت اطلاعات، سلاح ورزی با استناد به تفسیر بخش حقوقی اتاق تجاری در نهایت در انتخابات شرکت می کند.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با اشاره به پیگیری های این کمیسیون از شورای عالی نظارت بر انتخابات، اظهار داشت: موضوع در شورای عالی نظارت بر اتاق تجاری درحال بررسی است و رأی شورا بعد از اتمام روند بررسی ها جهت ابطال انتخابات یا برگزاری مجدد انتخاب رییس اتاق صادر خواهد شد.
خضریان تاکید کرد: بنا بر کلیه شواهد بررسی شده و تأیید نمایندگان دستگاه های امنیتی هیچ نوع تأکیدی از هیچ یک از مقامات رسمی کشور درباب تأیید صلاحیت سلاح ورزی صورت نگرفته و نامبرده صراحتاً جهت حضور در انتخابات رد صلاحیت شده بوده و گمانه زنی های فضای مجازی در این جهت بطورکامل مردود است و بنظر می رسد بمنظور تسویه حساب های سیاسی یا بمنظور فضاسازی جهت ابقای غیرقانونی وی بر این مسند بواسطه نسبت دادن دروغ وی به مقامات ارشد دولت می باشد.
وی گفت: کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی به دقت روند بررسی به این تخلف انجام شده در اتاق تجاری را تا حصول نتیجه پیگیری و گزارش های لازم را به مردم ارائه خواهدنمود.


منبع:

1402/04/12
08:04:29
0.0 / 5
249
تگهای خبر: دولت , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام