یك كارشناس مسائل غرب آسیا مطرح كرد

تأثیر حضور ایران در کمیته بحران لبنان بر فضای تحولات این کشور

تأثیر حضور ایران در کمیته بحران لبنان بر فضای تحولات این کشور

به گزارش خبرگزاری نام، یک کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه جریان های سیاسی در کشورهایی مانند لبنان عقبه بیرونی دارند و در عین حال خیلی موثر و فعال بازی می کنند، اظهار داشت: حضور کشوری مانند ایران در کمیته حل بحران لبنان می تواند در فضای تحولات این کشور اثرگذار باشد.


حسن لاسجردی در گفتگو با ایسنا در ارزیابی خود از پیوستن تهران به کمیته حل بحران لبنان اظهار داشت: بهبود ارتباطات سیاسی به نقش آفرینی کشورها و تغییر نوع بازیگری کمک می نماید و در مورد لبنان هم چنین است.
وی خاطرنشان کرد: مدت هاست لبنان دولت ندارد و با عنایت به رقابتی که در این کشور وجود دارد گروههای سیاسی موجود هنوز به نتیجه نرسیده اند، از طرفی فرانسه از بازیگران اصلی در امور لبنان است و همینطور نیروهای 8 مارس که با یکدیگر در این موارد نظرهایی دارند.
این کارشناس مسائل غرب آسیا تصریح کرد: ازاین رو حضور ایران در این کمیته می تواند در فضای تحولات لبنان اثرگذار باشد و شاهد نقش آفرینی سایر بازیگران در برای کمک به حل بحران باشد.
لاسجردی ضمن اشاره به تحولات اخیر در منطقه عنوان کرد: تجربه چند دهه اخیر نشان داده هر زمان ایران و عربستان روابط خوب داشته اند مسائل منطقه ای تسهیل شده و هر زمان با چالش مواجه بوده اند پرونده های گوناگونی تشکیل شده است.
او همینطور اظهار داشت: جریان های سیاسی در کشورهایی مانند لبنان عقبه بیرونی دارند و خیلی موثر و فعال بازی می کنند و این جریان های سیاسی با اشاره بازیگران بیرونی حرکت می کنند.
این کارشناس مسائل غرب آسیا در انتها تصریح کرد: در شرایط فعلی و نوع رویکرد تهران و ریاض در خصوص همگرایی و همراهی، ایران می تواند بر تحولات لبنان تأثیر بگذارد.
منبع:

1402/04/10
10:34:13
0.0 / 5
426
تگهای خبر: بازی , پرونده , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام