در ادامه برنامه های سفر رئیسی به استان كرمان انجام شد

بازدید از پروژه آب رسانی به شهر های کرمان و رفسنجان

بازدید از پروژه آب رسانی به شهر های کرمان و رفسنجان

به گزارش خبرگزاری نام، رئیس جمهور در دمای بالای ۴۰ درجه کویر رفسنجان، در بخشی از مسیر پروژه آب رسانی به شهر های کرمان و رفسنجان از سامانه انتقال آب خلیج فارس به صنایع جنوب شرق کشور حضور یافت و ضمن بازدید از قسمتهایی از این طرح، با توضیحات دست اندرکاران از جزئیات اجرای این پروژه آگاه شد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی در ادامه برنامه های سفر یک روزه به استان کرمان، ظهر امروز جمعه در گرمای بالای ۴۰ درجه کویر رفسنجان، در بخشی از محل اجرای پروژه آب رسانی اضطراری به شهر های کرمان و رفسنجان از سامانه انتقال آب خلیج فارس به صنایع جنوب شرق کشور حضور یافت و با توضیحات دست اندرکاران از جرئیات اجرای این پروژه اطلاع یافت.
طرح انتقال آب آشامیدنی به شهر های کرمان و رفسنجان به میزان ۳۰ میلیون مترمکعب در سال، با پیشبینی اعتبار بالغ بر ۳ هزار میلیارد تومان شروع شده و تابحال ۱۶ کیلومتر لوله گذاری ۲ هزار میلیمتر، ۲۱ کیلومتر لوله گذاری ۱۸۰۰ میلیمتر و ۲۷ کیلومتر لوله گذاری ۱۰۰۰ میلیمتری از این پروژه برابر با ۴۵.۵ درصد از پروژه اجرا شده است.
به قول دست اندرکاران پروژه با وجود سختی کار و مسیر اجرا، این طرح با سرعت خوبی درحال اجراست و پیشبینی می شود بهار سال آینده به بهره برداری برسد.
مجری طرح در این بازدید گفت این طرح با ۴۵درصد پیشرفت فیزیکی و با هدف رفع تنش آبی ۲ شهر کرمان و رفسنجان اجرا می شود و نیاز آبی حدود یک میلیون و پانصد هزارنفر را بعلاوه شهروندان بیگانه به میزان قابل توجهی بر طرف می کند.
فرحبخش اضافه کرد: محل اجرای عملیات پروژه اضطراری انتقال آب آشامیدنی به شهر رفسنجان از سامانه انتقال آب خلیج فارس در کمربندی جاده رفسنجان به کرمان به طول ۱۶ کیلومتر به مخزن اصلی این شهر در حال انجام می باشد.
وی بیان نمود: عملیات انتقال آب آشامیدنی از خلیج فارس به شهر های کرمان و رفسنجان شامل ۱۴۵ کیلومتر خط انتقال آب، ۲ تصفیه خانه و ۲ ایستگاه پمپاژ آب است.
فرحبخش اظهار داشت: برای تکمیل طرح انتقال آب آشامیدنی شهر های کرمان و رفسنجان به سه هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که تابحال بیشتر از ۴۵۰میلیارد تومان آن تأمین شده است و مقرر است تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.1402/04/09
14:09:43
0.0 / 5
268
تگهای خبر: برنامه , پروژه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام