امیرعبداللهیان:

همکاری با کشورهای خلیج فارس بیشتر از هر زمانی لازم و ثمربخش است

همکاری با کشورهای خلیج فارس بیشتر از هر زمانی لازم و ثمربخش است

به گزارش خبرگزاری نام، وزیر امور خارجه کشورمان اظهار داشت: ایجاد سازوکاری مشترک برای گفتگو و همکاری با حضور همه کشورهای حوزه راهبردی خلیج فارس، بیشتر از هر زمان دیگری لازم و ثمربخش است.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با انتشار مطلبی در حساب کاربری خود در اینستاگرام نوشت: با نگاه به اهمیت همسایگان در سیاست خارجی کشور و در جهت تقویت سیاست همسایگی دولت سیزدهم، کوتاه زمانی بعد از میزبانی از وزیر خارجه عربستان سعودی و گفتگوهای مفید انجام شده در تهران، عازم ۴ کشور قطر، عمان، کویت و امارات در حوزه جنوبی خلیج فارس شدم.
وی اضافه کرد: گفتگو با مقامات عالی رتبه و همتایانم در این کشورها بسیار مثبت، سازنده و برای همگان در دو سوی شمال و جنوب پهنه آبی راهبردی خلیج فارس امیدآفرین بود و نویدبخش «فردایی بهتر، امن تر و شکوفاتر» برای مردمانی که پیوندهای مودّت و محبّت و خویشاوندی میان آنان ریشه دار و عمیق است.
وزیر امور خارجه کشورمان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که ایجاد سازوکاری مشترک برای گفتگو و همکاری با حضور همه کشورهای حوزه راهبردی خلیج فارس، بیشتر از هر زمان دیگری لازم و ثمربخش است.
امیرعبداللهیان اظهار داشت: بدین منظور با استقبال از ابتکار دبیرکل سازمان ملل در خصوص نشست وزرای خارجه منطقه در نیویورک، ایده تشکیل «مجمع گفتگو و همکاری» با مشارکت همه کشورهای دو سوی شمال و جنوب خلیج فارس را مطرح و جزئیات مدون و مکتوب آنرا هم در آینده نزدیک به همه همسایگان جنوبی خود عرضه خواهیم کرد.
وی در انتها تصریح کرد: فردایی بهتر، امن تر و شکوفاتر حق مشترک همه مردمان ماست و جمهوری اسلامی ایران مصمم است که به این منظور تلاش خویش را مضاعف کند.


منبع:

1402/04/02
19:19:48
0.0 / 5
274
تگهای خبر: دولت , وزیر امور خارجه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام