رییس جمهور :

امروز مجاهدان فلسطینی ابتکار عمل را در دست دارند

امروز مجاهدان فلسطینی ابتکار عمل را در دست دارند

خبرگزاری نام: به گزارش خبرگزاری نام، رییس جمهور با تأکید بر این که نرمال سازی روابط صهیونیستها با دولتهای اسلامی و عربی به نتیجه نخواهد رسید، گفت: صهیونیستها از این نرمال سازی بدنبال ناامیدی جوانان فلسطینی از آزادی سرزمین هایشان هستند.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی شامگاه یکشنبه در دیدار «زیاد نخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و تعدادی از رهبران این جنبش، با اشاره به اینکه اساس جهان خلقت بر حق استوار بوده و هاضمه عالم پذیرای باطل نیست، اظهار داشت: روزگاری امید قسمتی از فلسطینیان برای رهایی از ظلم و اشغال رژیم صهیونیستی به میزهای مذاکره بود، اما امروز همه، حتی طرفداران مذاکره چشم امید به مجاهدان و نیروهای مقاومت بسته اند و این تحقق وعده الهی است که نظم خلقت با ظلم و باطل سازگار نیست.
رییس جمهور اضافه کرد: امروز مجاهدان فلسطینی ابتکار عمل را در دست دارند و این پیروزی بزرگ هدیه الهی است که به پاس صبوری در مقابل مشکلات و ایستادگی در مقابل ظلم و زورگویی رژیم صهیونیستی و حامیان این رژیم نصیب ملت سرافراز فلسطین شده است.
رئیسی ناامید کردن نسل جوان فلسطین از بازپس گیری سرزمین های اشغالی را یکی از اهداف صهیونیست ها از کوشش برای نرمال سازی روابط با برخی کشورهای عربی و اسلامی، عنوان نمود و اضافه کرد: اما باور عمیق داریم که این تلاش ها به نتیجه نمی رسد چونکه نخستین و جدی ترین مخالفان این نرمال سازی روابط، مردم همان کشورها هستند.
رییس جمهور با اشاره به اینکه امروز ملت فلسطین متحدتر از هر زمان دیگری است و در مقابل جامعه صهیونیستی متشتت تر و متفرق تر از هر زمان دیگری بوده و نشانه های زوال آن آشکار شده است، اظهارکرد: امروز دل های مردم دنیا از ملت های منطقه تا مردم کشورهای آمریکای لاتین، متوجه شماست و این لطف خداوند و برکت خون شهیدان جریان مقاومت و همچون شهید حاج قاسم سلیمانی است که از عالم جهل زدایی می کند. پیروزی نهایی بسیار نزدیک و متعلق به ملت سربلند فلسطین است.
«زیاد نخاله» دبیرکل جنش جهاد اسلامی فلسطین نیز در این نشست با اشاره به اینکه ملت فلسطین قدردان حمایت های مستمر جمهوری اسلامی ایران هستند، اشاره کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران کشوری مهم و تعیین کننده در تعاملات منطقه ای و بین المللی است و سفر اخیر جنابعالی به منطقه آمریکای لاتین نشان داد که توانسته اید تحریم های آمریکا را بطور کامل به شکست بکشانید و ما نیز به این پیروزی ها افتخار می نماییم.
دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین همین طور با ارائه گزارشی تفصیلی از جنگ 5 روزه اخیر با رژیم صهیونیستی و تشریح عملکرد و دستاوردهای نیروهای مقاومت و نقاط ضعف این رژیم، تصریح کرد: در صورتیکه تا پیش از این رژیم صهیونیستی اعلام می کرد برای پایان درگیری ها با نیروهای مقاومت، با دولت مصر به توافق رسیده است، در آخر دور اخیر درگیری ها برای نخستین بار ناگزیر شد اعلام نماید که با نیروهای مقاومت به توافق رسیده و این یک پیروزی بزرگ و نتیجه پایبندی فلسطینیان به ایستادگی و مقاومت است.
منبع:

1402/03/29
13:04:48
0.0 / 5
348
تگهای خبر: حامی , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام