حج ایرانیها کی تمام می شود؟

حج ایرانیها کی تمام می شود؟

خبرگزاری نام: به گزارش خبرگزاری نام، معاون سازمان حج و زیارت ایران با بیان شرایط حضور ایرانیها در عربستان و برنامه بازگشت آنها به کشورگفت: همکاری و برخورد خوبی را از مسؤولان عربستانی شاهد می باشیم و امیدواریم ثمره این روابط خوب و مثبت، بهره بردن بیشتر زوار از حج باشد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، بدنبال ازسرگیری روابط دیپلماتیک ایران و عربستان بعد از حدود هفت سال و بازگشایی سفارتخانه های دو کشور، غلامرضا رضایی درباره ی تأثیر این شرایط جدید بر حج ایرانی ها، اظهار داشت: هم اکنون تمام شرایط و خدمات اجرائی برای حج شایسته و در خور شأن زوار برقرار است و پروازهای زوار ایرانی به جده نیز همانند مدینه منوره شروع شده است.
معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت رباره شرایط کلی زوار اظهار داشت: همه زوار در سلامت هستند و باتوجه به برنامه ریزی با طرف های قرارداد عربستان برنامه های اجرائی در حال انجام می باشد و حال و هوای معنوی خوبی را هم در بین زوار شاهدیم.
معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت درباره ی پروازهای حج اظهار داشت: پروازهای زوار از سوم خردادماه به مقصد فرودگاه مدینه شروع شد، پروازهای فرودگاه جده نیز از بامدادان سیزدهم خرداد آغاز شد و زوار «مدینه بعد» نیز وارد سرزمین وحی شدند.
رضایی با یادآوری اینکه امسال ۸۷ هزارو ۵۵۰ نفر از زوار کشورمان از ۲۱ ایستگاه پروازی به سرزمین وحی وارد می شوند، اظهار داشت: مقصد زوار «مدینه قبل» فرودگاه مدینه و زوار «مدینه بعد» فرودگاه جده است، زوار «مدینه بعد» بمحض پیاده شدن از هواپیما با وسایل نقلیه تدارک دیده شده به «جحفه» انتقال داده می شوند که بعد از محرم شدن وارد شهر مکه خواهند شد.
بگفته معاون سازمان حج و زیارت، زوار ایرانی در حج امسال، پنج شب در مدینه حضور خواهند داشت.
او تصریح کرد: تمام پروازهای رفت حاجی ها تا یکم تیر ماه درنظر گرفته شده و پروازهای بازگشت نیز از سیزدهم تیرماه به انجام می رسد.
معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه از شروع پروازهای زوار ایرانی به مدینه، روزانه ۱۰ پرواز با ظرفیت حدود دو هزار تا دوهزار و پانصد نفر وارد عربستان شده اند، اظهار داشت: با شروع پروازهای جده که در روز نخست ۷ پرواز زوار ایرانی را پذیرا بوده، شاهد حضور پرشتاب تر و بیشتر زوار خواهیم بود.
رضایی همین طور اظهار داشت: عملیات بازگشت زوار نهایتاً ۲۳ روز طول می کشد و حدود چهارم محرم (۳۱ تیرماه) تمام زوار عزیز به ایران بازگشته اند.1402/03/14
15:29:15
0.0 / 5
274
تگهای خبر: برنامه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام