امیر پوردستان:

عملیات بیت المقدس از قله های جنگ تحمیلی است

عملیات بیت المقدس از قله های جنگ تحمیلی است

به گزارش خبرگزاری نام، مرکزی رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش اظهار داشت: عملیات بیت المقدس از قله های جنگ تحمیلی است و امروز باید توسط افرادی که حاضر در این عملیات بوده اند، بازگویی شود.


امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان ۴ خرداد در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح استان مرکزی که به مناسبت سوم خرداد برگزار شد، اظهار نمود: اگر ملتی یا مجموعه ای برای جنگ آماده باشد و از ناملایمات نهراسد در جنگ پیروز خواهد شد؛ جنگ اندازها و مهمات باید همواره آماده باشند چونکه در زمان جنگ فرصت این کارها نیست، مقام معظم رهبری هم فرموده اند همانند شب عملیات باید یگان ها خویش را آماده کنند.
وی با اشاره به اینکه آمادگی سبب اعتماد به نفس می شود اضافه کرد: یک یگان نظامی و انتظامی و... باید آماده باشد تا اعتماد به نفس داشته باشد، از طرفی اعتماد به نفس سبب بازدارندگی در مقابل دشمن می شود.
رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش خاطرنشان کرد: ظرفیتهای آماده و مولفه های قدرت در کشور ما سبب شد که باوجود این که ۱۳ سال با آمریکا هم مرز بودیم اما نتوانند به کشور ما نفوذ و حمله کنند. امروز هم این مولفه ها نمایان تر است و باید خویش را آماده نماییم.
پوردستان افزود: شهریور سال ۵۹ که دشمن به کشور ما حمله کرد شرایط کشور مناسب نبود و ارتش درگیر مقابله با ضد انقلاب بود. دشمن در ایام اول جنگ توانست کمی پیشروی کند اما نیروهای مسلح و مردم خویش را به سرعت بازیابی کردند و توانستند مانع پیشروی عراق شوند. در جنگ تحمیلی، آمریکا و شوروی پشت سر صدام بودند و جمهوری اسلامی در آن شرایط در مقابل تمام دنیای استکباری ایستاده بود و این آمادگی ها باید حفظ شود.
وی با اشاره به اینکه عملیات بیت المقدس یکی از قله های جنگ ۸ ساله است، اظهار داشت: این عملیات باید توسط افراد حاضر در این عملیات بازگویی شود؛ این عملیات خصوصیت های منحصر به فرد داشت و در یک شرایطی شروع شد که رزمندگان ما عملیات فتح المبین را انجام داده بودند و عراقی ها فکر نمی کردند که ما توانمندی اجرای یک عملیات دیگر با چنین حجمی را داشته باشیم اما در کمتر از یک ماه این مهم انجام شد.
رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش افزود: عبور از رودخانه سخت ترین کار در عملیات ها است که این مهم در عملیات بیت المقدس انجام شد. کشور ما با عزم و ایمان و ولایت پذیری توانست این کار را انجام دهد.
وی تصریح کرد: اتحاد و همدلی و اخلاص در عمل و تبعیت از فرامین ولایت سه مولفه ای بود که ما را در جنگ پیروز کرد و امروز هم این مولفه ها باید حفظ شود. امروز حوانان باید پرچمدار کشور باشند.
پوردستان بیان نمود: امروز در یک پیچ تاریخی قرار داریم که خیلی از کشورها را با خود برده است اما در این پیچ تاریخی با عنایت خدا و هدایت های رهبری همه اتفاقات به نفع ایران رقم می خورد.
وی خطاب به نیروهای مسلح اظهار داشت: من به آینده خوش بینم، با قدرت و استقامت و محکم مأموریت ها را انجام دهید و پرچم را محکم بدست بگیرید تا شاهد گشایش های بیشتری در فتوحات ملی و بین المللی باشیم.
سردار هادی رفیعی کیا؛ فرمانده انتظامی استان مرکزی هم بیان نمود: در دوران هشت سال دفاع مقدس، حامیان صدام اعلام نمودند که تا ۴۸ ساعت دیگر در تهران مصاحبه می کنند اما غیرت جوانان این مرز و بوم و شهدایی مثل صیاد شیرازیی، شهید جهان آرا و و شهید باکری ها، اجازه یاوه گویی به دشمنان نداد.
وی ادامه داد: امروز هم همان حماسه سازان و پیروان ولایت در کنار ملّت و فرزندان این مرز و بوم با هوشیاری تمام توطئه های دشمنان نظام و انقلاب را رصد کرده و در سایه وحدت و یکدلی د‍‍‍‍‍‍‍‍ژی استوار در مقابل زورگویان بنا کرده اند تا همچون گذشته حریم مقدس جمهوری اسلامی ایران و دستاوردهای گرانبهای آن از چشمان ناپاک نامحرمان مصون بماند.
رفیعی کیا افزود: اگر در زمان جنگ تحمیلی خرمشهر ما را خونین شهر کردند اما با مجاهدت حماسه سازان باردیگر خونین شهر خرمشهر شد؛ بر مبنای اتفاقات سال گذشته، دشمن با جنگ ترکیبی می خواست قلوب جوانان ما را خونین شهری کند اما باز هم نیروهای مسلح در کنار مردم ولایتمدار، این توطئه دشمن را هم خنثی کردند.
وی تصریح کرد: دشمن تا روز گذشته می خواست سرزمین ما را احاطه کند اما امروز عقاید را هدف گرفته است. در اردیبهشت ماه سال جاری در هر ۵۱ ساعت جان یک شهید تقدیم انقلاب شده است.
به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی هم به بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس پرداخت.1402/03/04
12:33:48
0.0 / 5
483
تگهای خبر: بازی , حامی , حكم , زندان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام