در دیدار جلال زاده با رئیس پارلمانی ایالتی پاكستان انجام شد؛

بررسی آخرین تحولات در رابطه با همکاریهای ایران و پاکستان

بررسی آخرین تحولات در رابطه با همکاریهای ایران و پاکستان

خبرگزاری نام: خبرگزاری نام: رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس ضمن دیدار با رییس مجلس ایالت سِند در جنوب پاکستان به بررسی روابط دوجانبه ایران و پاکستان و تعاملات پارلمانی در امتداد توسعه مناسبات پرداختند.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و اعضای هیأت پارلمانی همین طور «حسن نوریان» سرکنسول ایران در کراچی با حضور در مجلس ایالت سِند با آغا سراج دُرانی دیدار کردند.
طرفین، آخرین تحولات در رابطه با همکاریهای دوجانبه ایران و پاکستان، تعاملات پارلمانی همچون بررسی راهکارهای توسعه روابط با ایالت سِند را مورد بررسی قرار دادند.
«آغا سراج دُرانی» در حاشیه دیدار با رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و اعضای هیأت ایرانی در شهر «کراچی» مرکز ایالت سِند در جنوب پاکستان، اظهار داشت: مردم پاکستان عشق و ارادت دیرینه به مردم ایران دارند و قرابت های فرهنگی، اجتماعی، مذهبی و جغرافیایی پیوند دو کشور را محکم کرده است.
رئیس پارلمانی ایالتی پاکستان با استقبال از افزایش تعاملات میان مجالس دو کشور و تاکید بر لزوم تبادل هیأت های پارلمانی، اضافه کرد: دولت پاکستان عزم جدی برای تقویت ارتباطات مردمی و تجاری با ایران دارد و پارلمان ایالت سِند حامی قوی هرگونه ابتکارات برای دستیابی به این هدف مهم و مشترک است.
این مقام ارشد حزب مردم پاکستان با یادآوری سابقه درخشان دوستی بنیانگذاران حزب مردم همچون ذوالفقار علی بوتو و خانم بی نظیر بوتو با دولت و ملت ایران، اظهار داشت: معتقدیم با وجود برخی چالش ها، همکاری متقابل و رایزنی های مستمر ایران و پاکستان جهت کمک به ارتقای روابط در بخش های مختلف همچون اقتصادی مؤثر خواهد بود.
گفتنی است؛ بازدید از مدرسه ایرانیان و دیدار با کادر آموزشی و دانش آموزان و نشست صمیمی با ایرانیان مقیم شهر کراچی از دیگر برنامه هایی بود که در طول سفر هیأت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران به قلب اقتصادی پاکستان صورت گرفت.
رئیس و اعضای هیأت ایرانی همین طور با حضور در آرامگاه «محمدعلی جناح» بنیانگذار فقید پاکستان معروف به «قائد اعظم» به مقام وی ادای احترام کردند.


منبع:

1402/02/24
14:42:55
0.0 / 5
313
تگهای خبر: آموزش , برنامه , حامی , حكم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام