مخبر:

راه نقش آفرینی مردم در طرح های کلان باید هموار شود

راه نقش آفرینی مردم در طرح های کلان باید هموار شود

به گزارش خبرگزاری نام، معاون اول رییس جمهور اظهار داشت: اجرای طرح ها باید با مشارکت و محوریت مردم صورت گیرد به شکلی که هم در سرمایه گذاری و هم در مدیریت، مردم نقش آفرین باشند.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، سومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد، در این نشست آخرین وضعیت طرح های مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و میزان پیشرفت آنها مورد بررسی قرار گرفت و موارد لازم جهت رفع موانع و تسریع در پیشبرد طرح ها به تصویب رسید.
در این جلسه مخبر معاون اول رییس جمهور و رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: طرح هایی که در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تصویب شده، اولویت های مهم و راهبردی دولت برای افزایش قدرت اقتصادی کشور باتوجه به شرایط تحریمی کشور و نظم جدید جهانی است و از نقشه جامع مقاوم سازی اقتصاد ایران استخراج شده است.
وی اضافه کرد: قدرت اقتصادی کشور باید با این طرح ها به روزرسانی شود و افزایش یابد و برمبنای آن، تعاملات بلندمدت با شرکای بزرگ اقتصادی طراحی شود که درحال پیگیری آن هستیم.
معاون اول رییس جمهور با تأکید بر لزوم استواری بخشی و مقاوم سازی پایه های اقتصاد کشور اظهار داشت: رهنمودهای مقام معظم رهبری در تعیین شعار سال در خصوص مهار تورم و رشد تولید نیز در راستای تقویت بنیه اقتصاد کشور و تحقق اقتصادی مقاومتی است که باید بصورت جدی در اولویت برنامه ها قرار گیرد.
مخبر از مشارکت مردم در اجرای طرح ها و پروژه های کشور به عنوان یک ضرورت یاد کرد و گفت: اجرای طرح ها باید با مشارکت و محوریت مردم صورت گیرد به شکلی که هم در سرمایه گذاری و هم در مدیریت، مردم نقش آفرین باشند. راه نقش آفرینی مردم در طرح های کلان باید هموار شود.
معاون اول رییس جمهور همین طور با اشاره به موانع زیست محیطی پیش روی برخی پروژه های توسعه زنجیره ارزش نفت و گاز، وزارت نفت و سازمان حفاظت محیط زیست را مکلف کرد ظرف یک ماه جلسات مشترکی را برگزار و با اعمال اصلاحات لازم، زمینه اجرای پروژه ها را فراهم آورند.
مخبر همین طور بر پیشبرد پروژه های ریلی بوسیله شرکت سهامی عام پروژه و با مشارکت سرمایه های داخلی اصرار کرد و وزارت راه را ملزم کرد نسبت به ارائه الگوی عملیاتی دراین زمینه اقدام نماید.
در این جلسه که وزیر راه و شهرسازی، سرپرست وزرات جهاد کشاورزی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، رییس سازمان حفاظت محیط زیست، معاون علمی و فناوری رییس جمهور، سخنگوی دولت و رییس هیأت عامل صندوق توسعه ملی نیز حضور داشتند، دبیر ستاد بعد از ارائه گزارشی از روند اجرای مصوبات جلسه گذشته، پیشنهادهایی جهت رفع موانع مطرح و مبتنی بر آن، موارد لازم جهت پیشبرد طرح ها و مانع زدایی از آنها به تصویب رسید.
تسهیل در تامین مالی پروژه های در رابطه با طرح توسعه زنجیره ارزش نفت و گاز، مشارکت صندوق توسعه ملی دراین زمینه و طراحی الگوی تامین مالی از مسیر منابع داخلی و مردمی و بخش خصوصی و سرمایه گذاری بانکها در طرح جهش کریدور ترانزیتی شمال جنوب، همچون مصوبات این جلسه بود.


منبع:

1402/02/21
14:03:51
0.0 / 5
298
تگهای خبر: برنامه , پروژه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام