مخبر:

شهرداری ها بارفع حل معضلات شهری، موجبات رضایت جامعه را فراهم کنند

شهرداری ها بارفع حل معضلات شهری، موجبات رضایت جامعه را فراهم کنند

خبرگزاری نام: به گزارش خبرگزاری نام، معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: شهرداری ها با شناسایی و رفع مهم ترین دغدغه های مردم و حل معضلات شهری، موجبات رضایت جامعه فراهم نمایند.



به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، محمد مخبر عصر امروز (سه شنبه) در جلسه مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران، کمّی بودن و عرضه راهبرد اجرایی برای تحقق را دو خصوصیت مهم انتخاب شعار سال از جانب مقام معظم رهبری دانست و از شهرداران کلانشهرها خواست در زمینه مهار تورم و رشد تولید پیشنهادات اجرایی خویش را عرضه کنند.
معاون اول رئیس جمهور همینطور ضمن اشاره به این که نقدینگی موجود در جامعه می تواند زمینه اختلال در بازارهای مختلف را مهیا کند، تصریح کرد: اگر نقدینگی در خدمت تولید و سازندگی قرار گیرد، تحولات مثبتی در کشور ایجاد خواهد نمود و شهرداران کلانشهرها باید با تعریف پروژه های مختلف، زمینه مشارکت مردم و جذب نقدینگی جامعه را برای اجرای این پروژه ها فراهم سازند تا از این طریق بتوان در کاهش تورم هم اثرگذار بود.
مخبر همینطور عنوان کرد: شهرداران کلانشهرهای کشور می توانند با ارتقا خدمات، نقش اثرگذاری در رضایتمندی عمومی داشته باشند و با شناسایی و رفع مهم ترین دغدغه های مردم و حل معضلات شهری، موجبات رضایت جامعه فراهم نمایند. ازاین رو دولت تمامی تلاش خویش را برای رفع موانع اجرایی پیش روی خدمات رسانی به مردم توسط شهرداری ها انجام می دهد.
وی تأمین و به روز رسانی تجهیزات، ناوگان حمل و نقل عمومی و ماشین آلات شهرداری ها را امری ضروری برشمرد و از شهرداران کلانشهرها خواست ضمن تعامل مناسب با وزارت کشور، امکانات مورد نیاز را از تولیدات داخلی تهیه کنند و درصورتیکه ظرفیت لازم برای تأمین داخلی وجود نداشت از دیگر مسیرها برای تأمین نیازمندی های خود اقدام نمایند.
قابل ذکر است در این نشست ضمن عرضه گزارشی از روند اجرای مصوبات جلسات گذشته و رفع بعضی از موانع اجرایی آنها، پیشنهادات و تصمیماتی هم برای تسهیل و ارتقا خدمات رسانی به مردم اتخاذ شد.
برنامه ریزی برای تأمین واگن های مترو، اتوبوس های برقی، تعیین تکلیف مالیات بر ارزش افزوده، نحوه پرداخت مطالبات شهرداری ها و بازپرداخت تسهیلات بانکی همچون موارد مطرح شده در این نشست بود.


منبع:

1402/02/20
08:20:09
0.0 / 5
303
تگهای خبر: برنامه , پروژه , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام