پورابراهیمی:

صدور پروانه های ساختمانی در شهرهای کوچک متوقف شده است

صدور پروانه های ساختمانی در شهرهای کوچک متوقف شده است

به گزارش خبرگزاری نام، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: انتظار می رود طرح دو فوریتی که برای رفع اشکال به وجود آمده در صدور پروانه های ساختمانی طراحی شده در اسرع وقت و با قید فوریت در مجلس شورای اسلامی بررسی شود.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، محمدرضا پورابراهیمی در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی بیان نمود: با عنایت به موضوعی که امروز بامداد در مجلس بحث شد و مشکلی که برای صدور پروانه های ساختمانی در شهرهای کوچک بوجود آمده است طرحی آماده شده و در نوبت اعلام وصول است تا به صورت دو فوریتی در مجلس شورای اسلامی بررسی شود. مردم در سرتاسر کشور به علت یک اشتباهی که در متن نهایی پیرامون نحوه محاسبه مبلغی که سازمان تأمین اجتماعی بابت صدور پروانه ساختمانی در شهرهای کوچک باید دریافت نمایند گرفتار مشکل شده اند. یک بی عدالتی در این عرصه رقم خورده است.
ایشان در ادامه اظهار نمود: انتظار می رود امروز با نظر هیات رئیسه این طرح اعلام وصول شود تا مشکل پیش آمده در صدور پروانه های ساختمانی بابت دریافت حق بیمه کارگران ساختمانی از جانب سازمان تأمین اجتماعی حل شود. در کلانشهرها تغییر چندانی به وجود نیامده است اما در شهرهای کوچک مبلغی که بابت صدور پروانه باید پرداخت گردد رشد قابل ملاحظه ای داشته است.
علی نیکزاد که ریاست جلسه علنی مجلس شورای اسلامی را برعهده داشت در پاسخ به این تذکر بیان نمود: این مورد اهمیت بسیار زیادی دارد و بطور قطع در زمانی که نمایندگان به حوزه انتخابیه رفته اند با آنها پیرامون این مورد رجوع شده است. در مجلس شورای اسلامی طرحی عرضه شد که چهار الی شش درصد قیمت منطقه ای برای صدور پروانه ساختمانی بعنوان حق بیمه کارگران ساختمانی به تأمین اجتماعی پرداخت گردد اما منظور ما در قانون چهار الی شش درصد قیمت منطقه ای بود اما در نهایت چهار الی شش درصد حداقل حقوق و دستمزد لحاظ گردیده است، یعنی اگر برای ۱۰۰ مترمربع مردم بخواهند پروانه بگیرند حدود ۲۰ الی ۲۵ میلیون باید پرداخت کنند در حالیکه قبلا این مبلغ دو الی سه میلیون تومان بود.
ایشان در ادامه اظهار نمود: با هماهنگی های صورت گرفته و با دریافت نظر کمیسیون عمران و کمیسیون اجتماعی طرحی آماده شده و ان شاءالله امروز اعلام وصول می شود و فردا با قید فوریت اصلاح لازم صورت می گیرد تا مشکل بوجود آمده برای صدور پروانه های ساختمانی در شهرهای کوچک مرتفع شود.1402/02/11
11:47:43
0.0 / 5
410
تگهای خبر: قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام