بااشاره به اعلام بخشودگی ها از سوی رییس جمهور

منتجب نیا: حل مشکلات بازداشت شدگان اعتراضات، امیدبخش است

منتجب نیا: حل مشکلات بازداشت شدگان اعتراضات، امیدبخش است

به گزارش خبرگزاری نام، دبیرکل حزب جمهوریت ایران اسلامی با استقبال از ابلاغ رییس جمهور برای حل مشکلات بازداشت شدگان اعتراضات سال گذشته، اظهار داشت: این مسیر ادامه یابد تا شکاف ها تبدیل به اتصال، ارتباط و حمایت شود.رسول منتجب نیا در گفت و گو با ایسنا درباره ابلاغ رییس جمهور درباره ی ضوابط بخشودگی یا تخفیف متناسب با وضعیت مشمولان افرادی که در جریان حوادث اخیر بر اثر رفتارهایی شغل و موقعیت شان گرفتار محدودیت یا ممنوعیت شده است، اظهار داشت: تردیدی نیست که حکومت زمانی می تواند دوام و اقتدار داشته باشد که حمایت اکثریت قریب به اتفاق مردم را به همراه داشته باشد؛ برای اینکه حمایت اقلیت نمی تواند حکومت را مقتدر کرده و از خطر حفظ کند. به هر حال هر حکومتی همیشه درصدی از حامیان را به همراه خود دارد اما مهم این است که آیا اکثریت جامعه طرفدار حکومت هستند یا اینکه به حکومت انتقاد یا اعتراض دارند یا این که بین جامعه و حکومت شکاف به وجود آمده است؟

وی با اشاره به اینکه «عفو عمومی یکی از اقدامات مناسبی بود که بعد از اعتراضات سال قبل انجام شد»، افزود: این عفو و تلاش دولت برای حل مشکلات بازداشت شدگان امیدبخش بود البته این اقدامات باید دنبال شود و در حد وعده نماند تا مشکلات کسانی که بازداشت یا گرفتار محدودیت شده اند بطور کامل حل شود. افراد زیادی هستند که گرفتار مشکل شده و از محل کار خود اخراج شده اند که تلاش دولت برای حل مشکلات آنها اقدام بسیار مناسبی است. اساتیدی هستند که به آنها درس داده نشده یا اخراج شده اند. از برخی هنرمندان در صداوسیما استفاده نمی شود یا آنها خودشان به صداوسیما نمی روند. در مورد ورزشکاران هم همین طور است؛ بدین سبب عفو و حل مشکلات این افراد مهمست و باید این مسیر ادامه یابد تا شکاف ها تبدیل به اتصال، ارتباط و حمایت شود.

این فعال سیاسی همین طور با اشاره به عملکردهایی که سبب ایجاد شکاف در جامعه می شود، اشاره کرد که باتوجه به نوع اعتراضات، مسئولان باید شناخت بیشتری نسبت به مردم پیدا کنند و درصدد رفع مشکلات برآیند و به وعده و وعید اکتفا نککند تا مردم احساس کنند که مسئولان دردآشنای آنها هستند.

وی معتقد است: گاهی مسائل اساسی مردم فراموش شده و عده ای جاهلانه و عده ای هم عامدانه به مسائلی پرداختند که مشکل اصلی مردم نیستند. من نمی گویم حکومت به مسائل فرهنگی نپردازد اما نباید به بهانه این مسائل، سفره مردم فراموش شود. مردم انتظار دارند که حکومت به مشکلات معیشتی هم بپردازد.

وی افزود: من معتقدم با روز نمی توان با مساله فرهنگی برخورد کرد. حکومت باید انتظار مردم در حل مشکلات معیشتی را برآورده کرده و از نظر اندیشمندان و خبرگان در مسائل فرهنگی استفاده نماید. متاسفانه برخی تریبون داران افراد اندیشمندی نبوده و به تبعات اظهارات خود توجه ندارند. باید مسائل فرهنگی و دینی را به اهل دین و فرهنگ سپرد. حرف بی حجاب ها و بدحجاب ها هم باید شنیده شود تا آنها دست از لجاجت بردارند.

منبع:

1402/02/04
16:30:58
0.0 / 5
457
تگهای خبر: ابلاغ , بازداشت , حامی , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام