خطیب نماز جمعه تهران

بالابردن ارزش پول ملی در راس برنامه ها باشد

بالابردن ارزش پول ملی در راس برنامه ها باشد

به گزارش خبرگزاری نام، خطیب نماز جمعه این هفته تهران اظهار داشت: اولویت دولت و مجموعه قوا و عناصر موثر سال جاری باید مهار تورم و رشد تولید باشد و هرکس در حد امکانات قانونی و سخت افزاری و نرم افزاری که دارد باید کمک نماید.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی در نماز جمعه این هفته تهران اظهار نمود: از اول انقلاب متاسفانه دولت هایی که آمدند مردم را در اقتصاد مشارکت ندادند و شرکتهای دولتی عرصه را برای مردم تنگ کردند. حضرت آقا گفتند مسئله اقتصاد اولویت دارد و بر فرهنگ هم تأثیر دارد. افسار گسیختگی قیمتها و بی ثباتی و گرانی و بی ارزش شدن پول ملی در تراز یک ملت شجاع قوی و دارای روح ایمان و مقاومت که سال ها با شیاطین روزگار پنجه نرم کردند و تسلیم نشدند نیست.
وی تصریح کرد: وابستگی به نفت و دلار باید به نحوی باشد که در بودجه ریزی و تقنین قانون در راه حساب شده از بین برود. یک پایش و مراقبت و برنامه ریزی جامع و پیگیری جدی لازم است. طرح و برنامه خوبی داده می شود اما وقتی یک مسئول جا به جا می شود آن طرح هم نادیده گرفته می شود.
وی خاطرنشان کرد: با تمام اعتمادی که به رئیس جمهور دارم اما بعنوان یک طلبه دلسوز می گویم؛ خودرو در اختیار دولت می باشد، چرا این مورد باید سبب آزار مردم شود؟ در ضمن ثبات قیمت از توقعات مردمی است که همیشه از دولت و نظام حمایت کردند. قیمت اقلام عمومی مثل نان و گوشت و غیره و خودرو باید در حد قابل قبول باشد و بالابردن ارزش پول ملی در راس برنامه ریزی ها قرار گیرد.
خطیب نماز جمعه تهران اظهار داشت: روزی آمریکا بعنوان یک قدرت مسلط و کدخدا در سرنوشت همه ملت ها خویش را دخیل می دید اما امروز این راس استکبار هم در داخل گرفتار دو قطبی است و کسری بودجه و ناامنی های عجیب دارد و دولت هایش یکی پس از دیگری ضعیف تر از قبل می شود. در سیاست خارجی آمریکا که مهم ترین ابزارش صهیونیست ها هستند می بینید که بحرانی ترین وضع را تجربه می کند. دولت صهیونیستی غاصب کودک کش در شرایطیست که به هشتادمین سال نمی رسد و وعده سرنگونی آن همان گونه که حضرت آقا گفتند انتظار داریم عملی شود.
وی تصریح کرد: آمریکا با همه تعلقی که به صهیونیست ها داشت بحران اسراییل را نتوانست حل کند.
امام جمعه موقت تهران گفت امروز ایران محور منطقه و جهان و نقش آفرین است و در این تغییری که با خواست خداست، استکبار درحال فرو ریختن است. باید پرچم اسلام برافراشته تر و حضور بین المللی ما فعال تر شود تا جایگاه برتر خویش را با دیپلماسی حساب شده و نافذ در تراز خون شهید سلیمانی فاتح منطقه و شجاعت او را حفظ نماییم.
صدیقی در رابطه با مسئله حجاب هم اظهار داشت: در مبحث حجاب همه باید مشارکت کنند و دولت و قوه قضاییه با برنامه به این مورد وارد شوند. بهترین برنامه اینست که با کمترین صدمه غافلین را بیدار نماییم و آنها را از این خطر نجات دهیم.
منبع:

1402/02/01
17:10:32
0.0 / 5
396
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام