در پی اعلام شعار سال انجام گرفت

بخشنامه سازمان ثبت اسناد و املاک برای تسهیل اقدامات حمایتی ثبتی از واحدهای تولیدی

بخشنامه سازمان ثبت اسناد و املاک برای تسهیل اقدامات حمایتی ثبتی از واحدهای تولیدی

به گزارش خبرگزاری نام، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بخشنامه ای جهت تسهیل و تسریع فرآیندها و اقدامات حمایتی ثبتی از واحدهای تولیدی صادر کرد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از میزان، به دنبال اعلام شعار سال ۱۴۰۲ با عنوان «مهار تورم و رشد تولید» توسط مقام معظم رهبری، حسن بابایی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بخشنامه ای جهت تسهیل و تسریع فرآیندها و اقدامات حمایتی ثبتی از واحدهای تولیدی صادر کرد.
متن این بخشنامه بدین شرح است:
«با عنایت به نامگذاری سال ۱۴۰۲ از جانب رهبر حکیم انقلاب (مد ظله العالی) بعنوان «مهار تورم و رشد تولید» و در اجرای تحقق فرمایشات معظم له، تمامی بخش های تابعه صف و ستاد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ضمن برنامه ریزی دقیق به منظور تسهیل و تسریع فرآیندها و اقدامات حمایتی ثبتی از واحدهای تولیدی و کارآفرینان، سرفصل ها و موارد ذیل را با لحاظ اولویت در دستور کار قرار دهند:
پشتیبانی از واحدهای تولیدی و شرکتهای تجاری در فعالیتهای صنعتی، بازرگانی، کشاورزی، علمی و دانش بنیان در مراجع ثبتی، با استفاده از بازطراحی و هوشمندسازی سامانه جامع ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری و تشکیل کارگروه های حمایت های حقوقی و جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی.
اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی در مورد پیشگیری از فعالیتهای تورم زا و هماهنگی با شورای رقابت و سایر دستگاههای اجرایی.
تشکیل کارگروه های تخصصی پشتیبانی از واحدهای تولیدی در ثبت «نام و علامت تجاری ایرانی»، «اختراعات» و «طرح های صنعتی» در مرکز مالکیت معنوی.
ایفای نقش فعال در سازش محکومین مالی و بدهکاران بانکی و پیشگیری از شتابزدگی در اجرای اسناد رسمی مطابق قوانین و مقررات قانونی به سبب پیشگیری از هرگونه تعطیلی و یا رکود واحد تولیدی.
همکاری و ایجاد تسهیل در اجرای سیاست های مولد سازی و جهش تولید در واگذاری و ثبت اراضی و املاک مازاد دولتی.
معاونین و مدیران کل ستادی و استانی با تشکیل قرارگاه تخصصی و بهره گیری از ظرفیت های مهم سازمان ثبت، نسبت به اجرای برنامه های مذکور و عرضه گزارشات ماهانه به سازمان اقدام نمایند. نظارت بر حسن اجرای دستورات فوق و تهیه گزارشات مستمر جهت اطلاع از میزان تحقق اهداف و برنامه ها، صدمه شناسی و رفع موانع مورد تاکید می باشد.»1402/01/03
20:34:06
0.0 / 5
394
تگهای خبر: برنامه , دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام