سعیدی:

طرح تاسیس سازمان اقامت قانون اعطای تابعیت به فرزندان مادران ایرانی را به چالش می کشد

طرح تاسیس سازمان اقامت قانون اعطای تابعیت به فرزندان مادران ایرانی را به چالش می کشد

به گزارش خبرگزاری نام، نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: طرح تاسیس سازمان ملی اقامت دارای بار مالی بوده و از طرف دیگر این طرح قانون مصوب مجلس دهم در اعطای تابعیت به فرزندان مادران ایرانی را به چالش می کشد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، معین الدین سعیدی در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی درخواست گروهی از نمایندگان جهت بررسی طرح تاسیس سازمان ملی اقامت بر طبق اصل ۸۵ بیان کرد: ما تجربه بسیار تلخی از اصل هشتادوپنجی شدن طرح ها در مجلس شورای اسلامی داریم و این مساله اظهرمن الشمس است، از طرف دیگر اگر دولت برای ساماندهی اتباع اصرار داشت چرا خود دولت لایحه به مجلس شورای اسلامی ارائه نکرد؟ از طرف دیگر اشکال اصل ۷۵ به این طرح وارد است و بار مالی دارد. همین طور در مجلس دهم قانونی برای اعطای تابعیت به فرزندان مادران ایرانی تصویب گردید که این قانون را گرفتار چالش می کند. همین الان نیز چالش های اجرائی زیادی وجود داشته و فرزندانی که پدر یا مادران ایرانی دارند نتوانستند شناسنامه بگیرند.
ایشان سپس اظهار داشت: از طرف دیگر این مساله باید در اولویت کاری مجلس شورای اسلامی باشد، نه اینکه بر طبق اصل ۸۵ بررسی شود.
نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی در ادامه در تذکری خطاب به رییس جمهور با اشاره به گذشت ۵ ماه از واقعه ۸ مهر زاهدان خواهان محاکمه شفاف و عادلانه آمران و عاملان این حادثه شد و اظهار داشت: باید با اهتمام ویژه به این مساله جامه عمل پوشانده شود.
منبع:

1401/12/23
11:46:26
0.0 / 5
383
تگهای خبر: دولت , زندان , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام