بازدید رئیس قوه قضاییه از زندان مركزی اصفهان

بازدید رئیس قوه قضاییه از زندان مركزی اصفهان

خبرگزاری نام: سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه در جریان سفر به استان اصفهان، شب گذشته به صورت از پیش اعلام نشده از زندان مركزی اصفهان بازدید نمود.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، در این بازدید، رئیس قوه قضاییه با حضور در بخش محكومین فاقد سابقه كیفری، اندرزگاه شماره ۸ زندان و... به گفت ‎وگو با زندانیان پرداخته و در جریان مسائل در رابطه با آنها قرار گرفت.
آیت الله رئیسی در ابتدای این بازدید، از بند اختصاصی زندانیان فاقد سابقه كیفری كه از سایرین تفكیك شده بودند بازدید و از عملكرد مسئولان در این بخش قدردانی نمود.
رئیس قوه قضاییه ضمن گفت وگوی رو در رو با برخی از زندانیان كه از وضعیت قضایی خود گلایه كردند و یا ادعای بلاتكلیفی و عدم صدور رای دادگاه را داشتند به مسئولان ذی ربط تذكرات لازم را صادر كرد.
رئیس دستگاه قضایی همین طور از جمعیت كیفری بالای زندان و حضور برخی زندانیان مهریه و زندانیانی كه مدعی بودند به سبب عدم تمكن مالی در زندان هستند گلایه و دستور رسیدگی سریع را به مقامات قضایی استان صادر كرد.
كمبود فضای فیزیكی در این زندان و برخی نقصها دیگر كه تا دقایق پایانی شب گذشته توسط رئیس قوه قضاییه مورد بازدید و بررسی میدانی قرار گرفت همچون مسائلی است كه مقرر شد بطور ویژه در جلسه شورای عالی قوه قضاییه در دستور كارقرار گیرد.
آیت الله رئیسی درانتها این بازدید خطاب به مسئولان زندان بر سالم سازی محیط زندان، تقویت رویكردهای تربیتی در قبال زندانیان، مهارت آموزی و توانمندسازی زندانیان با هدف بازگشت زندانی به كارهای سالم و پرهیز از هرگونه اجحاف در حق زندانیان تاكید كرد.
منبع:

1398/09/14
21:35:04
5.0 / 5
4977
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام