كوثری :

عوامل مسمومیت دانش آموزان زودتر شناسایی شوند

عوامل مسمومیت دانش آموزان زودتر شناسایی شوند

به گزارش خبرگزاری نام، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باید هر چه زودتر عوامل مسمومیت دانش آموزان شناسایی شوند و لازم است قوه قضائیه با آنان برخورد قاطع کند.اسماعیل کوثری در گفتگو با خبرنگار مهر، در واکنش به سوالی در خصوص این که علت مسمومیت دانش آموزان در بعضی از نقاط کشور چیست، گفت: در هر مورد و موضوعی تا آن زمان که اطلاعات و آگاهی کاملی پیدا نکردیم، نباید اظهارنظر نماییم چونکه موجب نگرانی بیشتر مردم می شود.
وی بیان کرد: رییس جمهور ماموریت رسیدگی به موضوع مسمومیت دانش آموزان را به وزیر کشور داده است و رسیدگی ها در حال انجام می باشد تا در اسرع وقت مردم در جریان علت این مساله قرار گیرند و از نگرانی بیرون بیایند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این که در کمترین زمان باید علت مسمومیت دانش آموزان مشخص شود، اشاره کرد: باید هر چه زودتر عواملی که این اقدام ناشایست را انجام دادند، شناسایی شده و با آنان برخورد جدی شود. حتما قوه قضائیه باید با کسانی که این کار را انجام دادند و بدنبال ایجاد خدشه در امنیت کشور هستند، برخورد قاطع کند.
کوثری افزود: تا آن زمان که علت مسمومیت دانش آموزان بصورت کامل مشخص نشده، نباید برمبنای حدس و گمان و احتمال صحبت نماییم. اظهارنظر غیردقیق درباره ی این مساله بیشتر موجب نگرانی خانواده ها می شود. باید منتظر بمانیم تا نتیجه بررسی ها مشخص شود و توسط مسئولان ذیربط و متولیان پیگیری این پرونده اعلام گردد.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص این که آیا امکان دارد مسمومیت دانش آموزان از طرف عوامل خارجی باشد، گفت: هر نوع احتمالی وجود دارد. دشمنان ما تا حالا خباثت های زیاد و پیچیده ای از خود نشان دادند و بارها افراد بی گناه را ترور کردند. برای مثال، زوار حرم شاهچراغ (ع) افرادی بی گناه بودند اما دشمنان در اقدامی تروریستی آنان را به شهادت رساندند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: ما باید بطور دقیق بررسی های خودرا انجام داده و به سبب رخداد برسیم و آن موقع باید نتیجه اعلام گردد. روشن شدن ابعاد این مساله کار تحقیقاتی و پیگیری مستمر می خواهد، اما مردم مطمئن باشند که عوامل این اقدام از طرف دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی کشور شناسایی خواهند شد.
کوثری گفت: وزیر کشور مسئول رسیدگی به این مساله شده است و سایر افراد باید مراقب اظهارات خود درباره ی این مساله باشند. لازم است قوه قضائیه با هر فرد و حتی مسئولی در هر جایگاهی که اظهارات بی اساس درباره ی پرونده مسمومیت دانش آموزان دارد و در امتداد اهداف دشمن سخن می گوید، برخورد قاطع کند.


1401/12/12
10:32:24
0.0 / 5
560
تگهای خبر: پرونده , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام