در دیدار فعالان اقتصادی، كارآفرینان و صنعتگران استان اصفهان

رییسی: امروز برای همه، عرصه اقدام و عمل است

رییسی: امروز برای همه، عرصه اقدام و عمل است

خبرگزاری نام: رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: جایی برای سخن نیست و حجت بر همه تمام است، امروز برای همه عرصه اقدام و عمل است.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی امروز (پنجشنبه) در دیدار فعالان اقتصادی، كارآفرینان و صنعتگران استان اصفهان، اظهار نمود: توجه به منشوری كه در رهنمودهای رهبر معظم بود، درسی برای تمام دولتمردان و مسؤلان است و حضور اثر بخش مردم، حركت دشمن را نقش بر آب كرد.

وی با اشاره به اینكه جنگ اقتصادی اقتضای خاص خویش را دارد، خاطرنشان كرد: ساز و كار جنگ اقتصادی خاص است و مقررات نمی تواند مانند زمان غیر از جنگ جریان داشته باشد، مقررات باید متناسب با زمان جنگ اقتصادی شود تا تولید كننده بتواند در عرصه حضور فعال داشته باشد.

رئیس قوه قضاییه تصریح كرد: باید تمام مشكلات را از پیش پای تولید كننده برداشت. شوراها می توانند در این حوزه تأثیر داشته باشند و برای رفع موانع، لازم است تا مصوبات قابل اجرا تعیین شود تا كار آفرین در عمل احساس راحتی كند.

رئیسی پشتیبانی از تولید در بخشیدن تسهیلات مالی، بانكی و ارزی را درجه بعدی اهمیت دانست و اظهار داشت: باید كمك نماییم تا این تشكیلات به جای اینكه در اختیار دلالان قرار بگیرد در اختیار تولید كننده باشد.

وی با تاكید بر اینكه بهترین ناظر خود تولیدكنندگان هستند كه می توانند امنیت را ایجاد كنند، تصریح كرد: تولید كننده كه در امر تولید قانونمند عمل می كنند موفق است. هیچ فعال اقتصادی و كاسبی آمادگی برای رشوه دادن ندارد، مگر با یك بروكراسی اداری مواجه شود كه كار دو ماهه را دو ساله انجام دهد.

رئیس قوه قضاییه اضافه كرد: باید راه و روش ها تسهیل شود و مهمترین كاری كه باید دستور كار شوراها و اتاق و اصناف و دیگر مراكز ذیربط قرار بگیرد، همین تسهیل گری باید باشد. تولید كننده باید باور كند دیگر مشكلی پیش روی او نیست.

رئیسی با تاكید بر اینكه باید تلاش شود تا كوچكترین وقفه ای در تولید ایجاد نشود، اظهار نمود: از مدیر دلیر و شجاعی كه در این شرایط تحریم و سختی پیشروی می كند و اجازه بیكاری و خوابیدن تولید را نمی دهد باید تجلیل شود.

وی افزود: اگر هركس متناسب با مسئولیتی كه دارد درست عمل كند، با حضور شما و همكاری همه ما این اتفاق خواهد افتاد.

رئیس قوه قضاییه استفاده از نظر متخصصان در بخش های مختلف را ضروری دانست و اظهار داشت: شنیدن حرف مشاور به كشف حقیقت كمك می نماید. استفاده از نظر كارشناسان امر، به كشف حقیقت برای تصمیم سازان كمك به سزایی خواهد نمود و این باید مورد توجه كارشناسان ما در حوزه قضاوت و تصمیم گیری باشد.

رئیسی افزود: استفاده از كمیته های دانش بنیان در بخش تصمیم سازی و تصمیمگیری بسیار موثر است و نظرات تخصصی آنها می تواند كمك كننده باشد.

وی با اشاره به اینكه برخی از ترك فعل ها خسارت بیشتری از فعل است، اظهار داشت: این موارد حتما قابل پیگیری می باشد.

رئیس قوه قضاییه در مورد بحث مالیات اظهار داشت: حتما با حضور وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان مالیاتی كشور، سخنان شنیده شود و مورد بررسی قرار بگیرد، به نحوی كه تعامل بین بخش مالیات و صنعتگران برقرار شود.

رئیسی اضافه كرد: بنا بر این است كه فرمایشات مقام معظم رهبری اجرایی شود و به آینده موكول نشود.

لزوم تشكیل شورای حل اختلاف اقتصادی

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینكه پیشنهاد شورای حل اختلاف اقتصادی را قبول دار، اظهار نمود: الان می گویم كه یك شورای حل اختلاف اقتصادی با اصحاب صاحب نظر تشكیل گردد و با اختیارات قانونی، مانع رسیدن پرونده ها به دادگاه ها شوند.

رئیسی افزود: اگر پرونده ای گرفتار اطاله بازرسی شود، تولید و حتی ده ها و صدها كارگر با مخاطره مواجه می شوند. دادرسی ها باید در زمان كوتاه تری صورت گیرد و تعداد شعب باید افزایش پیدا كند تا اطاله پرونده ها كاهش پیدا یابد.

رئیس قوه قضاییه خاطرنشان كرد: بخش تولید كننده كشور، بخش حكومتی كشور است و هرچه بتوانیم قاضی را تامین نماییم از فساد جلوگیری می شود.

وی تصریح كرد: رونق تولید با قاچاق كالا، سازگاری ندارد. باید با قاچاق سازمان یافته كالا مقابله شود و این یك مساله راهبردی است كه در آن بر ضرورت ممنوعیت واردات كالایی كه تولید داخلی دارد، تاكید گردیده است.
1398/09/14
13:25:46
5.0 / 5
4555
تگهای خبر: پرونده , دادگاه , دولت , قاضی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام