نایب رئیس فراكسیون انقلاب مجلس:

به رسمیت شناختن تکثر ایرانیان، ضامن انسجام ملی است

به رسمیت شناختن تکثر ایرانیان، ضامن انسجام ملی است

به گزارش خبرگزاری نام، نایب رییس فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: ناآرامی ها و حوادث تلخ پاییز گذشت، اما آن چه در این میان حائز اهمیت می باشد تبعیت از فرمان بزرگ رهبری انقلاب برای وسیع کردن چتر همدلی و انسجام در داخل کشور است.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، محسن پیرهادی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در یادداشتی به مناسبت فرا رسیدن چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بیان کرد که پرداختن به زمینه های بروز و ظهور اعتراضات شهریورماه، قبل از موج سواری معاندان نظام بر روی مطالبات قشری از هموطنان مان و گام برداشتن به سمت اصلاحات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی متناسب با دهه پنجم انقلاب ضرورتی است که باید هر چه سریع تر و بصورت فوریتی در دستور کار قوای سه گانه قرار گیرد.
متن کامل این یادداشت به شرح زیر است:
«امسال هم شادی پیروزی انقلاب اسلامی همچون بهمن ۵۷ در بیشتر خانه های ایرانیان فراگیر است. تدبیر و درایت مقام معظم رهبری در اعلام عفو گسترده متهمان و محکومان ناآرامی های ماه های اخیر، شادی بهمن ماه را ورای بزرگداشت سالانه آن، میهمان خانه های حامیان، منتقدان و حتی معترضان به سیاست های داخلی حاکمیت کرد.
حکم پدرانه ایشان در آستانه چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب، آب سردی بر توطئه های ریز و درشت دشمنان و معاندان نظام جمهوری اسلامی بود که در چند ماه گذشته با تمام توان شان به مصاف ایران آمده بودند. مصافی مغرضانه، تجزیه طلبانه و بی هویت که منجر به بروز ناآرامی در کشور، داغ دار شدن و خسران تعدادی از هموطنان شد. روندی که کام همه از معتقد و ملتزم به نظام جمهوری اسلامی تا منتقد و معترض به آنرا تلخ کرد. تلخ کامی زنجیره وار و متأثرکننده ای که البته با هوشیاری مردم و هدایت ها و حمایت های پدرانه مقام معظم رهبری حاصلش نه گسست و ضدیت در داخل کشور که شکل گیری بستری برای همدلی و انسجام ملی شد.
عیان شدن نیت ضد ایرانی معارضان و دست خالی شان در شناخت دغدغه ها، آمال و اهداف ایرانیان، بیش از هر زمان دیگری آنها را رسوا کرد. ملت بزرگ ایران آنچنان هوشیارانه صف خودرا از اهداف براندازانه و تجزیه طلبانه آنها جدا کردند که حقارت توطئه و اقدامات آنها نیز بیش از هر زمانی بر خود معاندان آشکار شد؛ آنچنان که در هفته های گذشته یکی پس از دیگری خود به شکست آنچه که انقلاب تحمیلی در ایران می خواندند، اعتراف کردند.
ناآرامی ها و حوادث تلخ پاییز گذشت، اما آنچه در این میان حائز اهمیت می باشد تبعیت از فرمان بزرگ رهبری انقلاب برای وسیع کردن چتر همدلی و انسجام در داخل کشور است. به حقارت کشیده شدن اپوزیسیون خارجی و طیف برانداز در کف جامعه بهترین فرصت را برای تقویت انسجام ملی فراهم آورده است. اقدامی که بار اعظم آن بر دوش نسل دوم و سوم انقلاب است که برای احیای اعتماد عمومی و تکثیر باورها و ارزش های انقلاب اسلامی میدان دار شوند. ایران امروز بیش از هر زمانی نیازمند مشارکت، بازسازی اعتماد عمومی و انسجام ملی است و بدون توجه به این سه اصل، فرصت مبادرت به موقع و مؤثر مهیا نخواهد شد.
پرداختن به زمینه های بروز و ظهور اعتراضات شهریورماه، قبل از موج سواری معاندان نظام بر روی مطالبات قشری از هموطنان مان، گام برداشتن به سمت اصلاحات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی متناسب با دهه پنجم انقلاب و ضرورت توجه به توسعه فرهنگی، اجتماعی کشور و رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم که در یک دهه گذشته بار سنگینی را بر دوش آنها تحمیل کرده، ضرورتی است که باید هر چه سریع تر و بصورت فوریتی در دستور کار قوای سه گانه قرار گیرند. جامعه همچون تدبیر بجای مقام معظم رهبری در عفو گسترده متهمان و محکومان حوادث اخیر نیازمند گرفتن پالس های مثبت و اصلاح گرایانه در زمینه های مذکور است.
به رسمیت شناختن تکثر ایرانیان، ضامن انسجام ملی و خنثی کننده توطئه های خارج نشینان است. تکثر ایران و ایرانی را به رسمیت بشماریم و آنرا به سدی نفوذناپذیر در مقابل توطئه های معاندان و دشمنان کشور بدل نماییم.»
1401/11/21
12:17:42
0.0 / 5
364
تگهای خبر: حامی , حكم , متهم , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام