معاون راهبردی قوه قضاییه:

همه چیز باید شفاف و قانونی باشد

همه چیز باید شفاف و قانونی باشد

به گزارش خبرگزاری نام، معاون راهبردی قوه قضاییه اظهار داشت: ما در قوه قضاییه می گوییم همه چیز باید شفاف و قانونی باشد.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، سید محمد صاحبکار معاون راهبردی قوه قضاییه با حضور در برنامه صف اول اظهار داشت: ما در قوه قضاییه می گوییم قوه مردمی است و چیزی برای پنهان کردن ندارد؛ همه چیز باید شفاف و قانونی باشد.

وی اضافه کرد: تعداد آرائی که باید در منظر عموم قرار گیرد بسیار زیاد است، ما باید از تکنولوژیهای جدید و هوش مصنوعی استفاده نمائیم تا گم نام سازی در آرا صورت گیرد.

معاون راهبردی قوه قضاییه در ادامه اشاره کرد: در فاز اول سامانه داخلی در قوه قضائیه راه اندازی کردیم که همکاران قضایی از آن استفاده می نمایند و امیدواریم بتوانیم در شش ماه آتی سامانه را در اختیار عموم مردم قرار دهیم.

صاحبکار همین طور درباب سامانه ارجاع کارشناسی بصورت تخصصی اظهار داشت: در سند تحول قضایی به این بحث نگاه ویژه شده است. در سند ارجاع را بصورت سیستمی انجام می دهیم؛ باید کارشناسان را مشخص و رتبه بندی نماییم و اختیاراتی به قاضی بدهیم که بگوید کدام کارشناس خوب است.

وی اشاره کرد: قضات باید بدانند که اگر از این سامانه بهره گیرند به نفعشان است و مشخص می شود کدام کارشناسان کار کارشناسی را بهتر انجام می دهند.
1401/11/10
10:04:10
0.0 / 5
503
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام