آیت الله صدیقی در نماز جمعه تهران:

دنیای کفر از اسلام وحشت دارد

دنیای کفر از اسلام وحشت دارد

خبرگزاری نام: به گزارش خبرگزاری نام، خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به جنگ علنی دنیای غرب مقابل مقدسات الهی، اظهار داشت: آنان قرآن را می سوزانند و به مقدسات ما اهانت می کنند و نشان داد دنیای کفر از اسلام وحشت دارد.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، آیت الله کاظم صدیقی خطیب نماز جمعه تهران در نماز جمعه این هفته تهران (۷ بهمن ماه) که در محل مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد، ضمن دعوت همه ملت ایران به تقوای الهی و پرهیز از آنچه خدا را ناخشنود می کند، ایجاد امید را ضرورتی مهم دانست و اظهار داشت: خداوند کسی را که اهل خیانت و کفران نعمت است و محبت ها و نعمت های الهی را نمی بیند و با کمترین درد و مشکلی زبان به نارضایتی می گشاید را دوست ندارد؛ اما هرکس اخلاق دینی و رفتار امیدوارکننده دارد و امیدبخشی می کند مورد لطف و محبت خداوند است.
وی درباره ی برگزاری اجلاسیه نماز ضمن اشاره به جایگاه والای این فریضه الهی، بیان کرد: بنا بر آیات قرآن، نماز پناهگاه انسان است و کسی که نماز نمی خواند، پناهگاهی ایمن را از دست می دهد. استقرار در چنین سنگر امنی توفیق همگان نمی گردد. آموزش و پرورش، دانشگاه ها، وزارت علوم، حوزه های علمیه سازمان تبلیغات، صدا و سیما باید در این حوزه تلاش کنند.
آیت الله صدیقی با تکیه بر ضرورت فعالیت در حوزه شبکه های مجازی، اشاره کرد: افراد بابصیرت می دانند شبکه های مجازی امروز چه نقش مهمی دارند. از طرفی هنرمندانی که به خداوند و پیامبر معتقد هستند، باید به میدان کار بیایند.
هنرمندانی که اعتقاد ندارند، ذلت می کشند
خطیب نماز جمعه تهران اظهار داشت: برخی هنرمندان که اعتقاد ندارند، به آمریکا پناه می برند و ذلت می کشند. اما هنرمندانی که اعتقادشان این است که هر کار نتیجه ای در پیش دارد، باید از هنر خود برای جذب جوانان و نوجوانان استفاده نمایند و محتوایی هنرمندانه بسازند تا با توانایی های خود، دل ها را با سفره الهی آشنا کنند بدین سبب نباید در این حوزه کوتاهی کنند.
وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری عبارات زیبایی را در پیامی که در اجلاسیه نماز قرائت شد، بیان فرمودند که در قسمتی از آن آمده است «صف های نماز جماعت، صفوف به هم پیوسته فعالیتهای اجتماعی را پدید می آورد.»
آیت الله صدیقی ضمن اشاره به کمک های مردمی به جبهه ها در زمان جنگ تحمیلی، اشاره کرد: چه کمک های بسیاری که از مساجد و اجتماعات دینی به جبهه فرستاده شد و چه تعداد خیلی از شهدای ما همچون شهید حاج قاسم سلیمانی که بوسیله صفوف نماز جماعت راهی جنگ شدند که اینها در صفوف نماز جماعت تربیت شده بودند. بدین سبب اگر می خواهید در مسائل اجتماعی، سیاسی و بین المللی اثرگذارتر باشید، باید صفوف نماز جماعت را فشرده تر کنید.
خطیب نماز جمعه تهران اظهار داشت: جنگ علنی دنیای غرب مقابل مقدسات الهی موضوع مهم دیگر است که باید به آن اشاره شود. آنها به جنگ خدا آمده اند، قرآن را می سوزانند و به مقدسات ما اهانت می کنند، با کاریکاتورها و قلم های مسموم خود، چهره پیامبر اسلام را تخریب می کنند.
وی اظهار شد: اخیراً نیز به بهترین شخصیت قابل ارائه به بشریت در زمان غیبت که مجتهد، دولتمرد، هوشمند، پرجاذبه و اثرگذار دنیای اسلامی اهانت کردند. این اقدام، فقط اهانت به یک شخص و رهبری نبود؛ بلکه دنیای کفر نشان داد از اسلام وحشت دارد.
روز به روز اقتدار و آزادی با انقلاب اسلامی توسعه می یابد
آیت الله صدیقی اظهار داشت: انقلاب، اسلام ناب را به صحنه آورد و در سایه آن، اقتدار، عزت، استقلال و آزادی با این انقلاب روز به روز توسعه می یابد. جاذبه دین الهی، انقلاب اسلامی و پرچم حکومت دینی که حاکم آن، به خداوند تکیه دارد و عاشق نجات بشریت است و همین طور تولد جبهه های مقاومت دنیای غرب را در موضعی قرار داده که به استفاده سلاح های گرم آنچنانی دست زدند، اما باز هم دیدند که جاذبه بیشتر شد.
خطیب نماز جمعه تهران افزود: دشمنان دیدند که با ترور، قصد کودتا، ماموریت دادن به نفوذی ها، ایجاد فتنه ها و تحریک قومیت ها نمی توانند در مقابل این موج عظیم آسمانی کاری از پیش ببرند، بدین سبب به جنایتی غیرقابل وصف و وحشی گری عجیب دست زدند.
وی ابراز کرد: در عین حال دم از آزادی می زنند و در کشور آنها یک محقق غیرمسلمان بخواهد درباره ی هلوکاست حرفی بزند او را بازداشت و جریمه می کنند؛ هرکس بخواهد در کشور آنها از اسلام و مسلمانان دفاع کند به او میدان نمی دهند و خفقان به وجود آورده اند. با چنین ادعایی، از توهین و هتاکی به ادیان الهی همچون دین زندگی ساز اسلامی حمایت می کنند.
آیت الله صدیقی افزود: همه حکومت های غربی در این جهت عمل می کنند و اقدام آنها بصورت نوبتی است. یک روز در هلند، یک روز در سوئد، روز دیگر در آلمان و در فرصتی دیگر در آمریکا اهداف خودرا پیش می برند.
خطیب نماز جمعه تهران متذکر شد: قدرت خداوند در کمین آنهاست، از جانب دیگر آنها می خواهند جوامع توحیدی و اسلامی را امتحان کنند؛ به لطف خدا در کشورهای مختلف مردم این جنایت عظیم را محکوم و نفرت خود از آنرا اعلان کردند. امروز نیز در همه نماز جمعه های کشور مردم قهرمان ما حق مطلب را ادا خواهند کرد.
آیت الله صدیقی اشاره کرد: در امتداد این جنایت عظیم و اهانت به مقدسات، اشخاص و نهادهایی را تحریم کردند. سپاه پاسداران یکی از این نهادها بود که آنها بنا داشتند سپاه را به عنوان یک نیروی تروریستی معرفی کنند.
سپاه خودرا فدای امنیت مردم و انقلاب کرده است
خطیب نماز جمعه تهران ضمن اشاره به خدمات سپاه پاسداران اظهار داشت: سپاه جمعیتی است که از روز اول تولد، خودرا فدای دین، کشور، آرامش و امنیت مردم و انقلاب کرده است و در غم و شادی و در شهر و روستا و جای جای کشور به عنوان یار و یاور ملت حضور داشته است.
وی اضافه کرد: این گروه همیشه آماده شهادت بوده و بزرگترین خدمت را نه فقط به کشور ایران و جبهه مقاومت، نه فقط به غزه، یمن و سایر کشورهای آزادی خواه به پا خاسته، بلکه به خود اروپایی ها و آمریکایی ها کرده است تا آتشی به نام داعش که به دست خود غربی ها روشن شده بود، خاموش شود.
آیت الله صدیقی اشاره کرد: شهید سلیمانی بود که با ابتکار عمل و اتکا به خداوند، توانست حلقه ای از همه مجاهدان کشورهای مختلف جمع کند و جبهه ای قوی تشکیل بدهد تا آتش داعش که گروه دست ساز آمریکا و اروپا بود را خاموش کرد. این گروه به این سمت می رفت که ناامنی را جهانی کند، اما سردار سلیمانی امنیت را به ارمغان آورد.
خطیب نماز جمعه تهران اظهار داشت: غرب برای انتقام از این شهامت، اقتدار، نفوذ و ایستادگی، چنین اقدامی صورت دادند اما باید بدانند که چنین کارهایی سپاه را قوی تر می کند و دماغ آنها را بیش از پیش به خاک خواهد مالید.منبع:

1401/11/07
18:39:43
0.0 / 5
414
تگهای خبر: آموزش , بازداشت , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام