مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا با خواسته اعمال تحریم های حقوق بشری بیشتر ضد ایران

مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا با خواسته اعمال تحریم های حقوق بشری بیشتر ضد ایران

به گزارش خبرگزاری نام، مجلس نمایندگان آمریکا با تصویب قطعنامه ای در رابطه با ناآرامی های اخیر در ایران، از دولت بایدن خواست که تحریم های حقوق بشری بیشتری ضد افراد و نهادهای ایرانی اعمال نماید.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از وبگاه خبری هیل، مجلس نمایندگان آمریکا با ۴۲۰ رای موافق و ۱ رای مخالف به تصویب قطعنامه ای دو حزبی رای داد که در آن به «تمجیدی از دلاوری، شجاعت و عرم زنان و مردان معترض ایرانی» پرداخته شده است.

در متن این قطعنامه ادعای «آزار و اذیت زنان» با «مقررات مجرمانه زن ستیزانه» مطرح گردیده است.

مجلس نمایندگان آمریکا همینطور «خواستار پاسخگویی شفاف به خاطر کشتار معترضان» شد.

این قطعنامه مشوق دولت بایدن برای «اعمال فوری تحریم های حقوق بشری بیشتر ضد مقامات و نهادهای مسئول در مقابل سرکوب اعتراضات فعلی» است.

به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، ادعای مجلس نمایندگان آمریکا در رابطه با وضعیت حقوق بشر در ایران در حالی مطرح می شود که حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران به تازگی در واکنش به اظهارات مقامات آمریکایی در رابطه با امور داخلی ایران، در صفحه توییترش نوشت: کاخ سفید در جایگاهی قرار ندارد که از حقوق بشر دم زند. کشتار حدود ۲ میلیون انسان در افغانستان، عراق، یمن، فلسطین، سوریه و دمیدن در آتش جنگ اکراین و مانع صلح بودن، از نتایج مداخلات آمریکاست. به اظهارات ریاکارانه پایان دهید. مردم آگاه ایران، دندان زینت شده گرگ ها را به خوبی تشخیص داده اند.

منبع:

1401/11/06
13:41:32
0.0 / 5
455
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام