سرلشكر سلامی در دیدار با وزیر دفاع سوریه مطرح كرد

اعلام آمادگی سپاه برای کمک به نیروهای مسلح سوریه

اعلام آمادگی سپاه برای کمک به نیروهای مسلح سوریه

خبرگزاری نام: سپهبد عماد علی محمود عباس وزیر دفاع سوریه و هیئت همراه با حضور در ستاد فرماندهی کل سپاه با سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ملاقات و گفتگو کرد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از سپاه نیوز؛ سرلشکر حسین سلامی در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور وزیر دفاع سوریه و هیئت همراه در تهران و نیز اشاره به فداکاری های دو ملت برابر توطئه بزرگ سالهای اخیر نظام سلطه و صهیونیسم و جانفشانی های شهدای مدافع حرم در مبارزه با تروریسم تکفیری و عجین شدن خون آنان با شهدای دیگر در خاک سوریه اظهارکرد: جایی که برای آن خون می دهیم را مثل وطن خودمان حس می نماییم ؛ شهدای ما داوطلبانه و مشتاقانه پای به میدان های دفاع از حرم در کنار رزمندگان جبهه مقاومت در سوریه گذاردند، هرچند جغرافیایی ظاهری ایران و سوریه متصل نیستند اما بین جغرافیای قلب های دو ملت به هم پیوستگی وجود دارد.
وی اضافه کرد: آنچه نسبت ما و شما را شکل می دهد مفهوم رایج منافع ملی در ادبیات نیست؛ بلکه اسلام و عزت مسلمانان است. هرچند که پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین و احقاق حق غصب شده آنان منافاتی با منافع ملی ما ندارد.
فرمانده کل سپاه با اشاره به روابط منحصر به فرد دو کشور و مقایسه این رابطه با سایر کشورهای اسلامی، تغییرات مثبت پدید آمده در منطقه و جهان را برای ملت های منطقه امیدبخش توصیف و اشاره کرد: زیباترین بشارت این تغییرات، استواری اتحاد و برادری ملت های مسلمان است.
سرلشکر سلامی وقوع ناامنی ها و اتفاقات اخیر در سرزمین های تحت اشغال صهیونیست ها و کرانه باختری، جنین و غزه دیگر مناطق را از نشانه های زوال رژیم صهیونیستی دانست و اشاره کرد: آنهایی که روزی با هجوم جهانی در پی نابودی سوریه بودند، امروز خود مسیر زوال و نابودی را طی می کند.
فرمانده کل سپاه اشاره کرد: احساس می نماییم منطقه برمبنای اراده الهی، فداکاری شهیدان و بصیرت و استقامت ملت ها در انتظار فضای جدیدی است و ما باید قوی و مستحکم در صحنه باشیم و از دستاوردها و موفقیت های مهم پدیدآمده صیانت کنیم؛ این فلسفه استمرار حضور ما در سوریه است تا آن زمان که شما خواهان آن هستید.
سرلشکر سلامی در ادامه با تأکید بر اهمیت توسعه همکاریهای دفاعی و نظامی سوریه و ایران اظهار داشت: آماده هستیم در ابعاد و زمینه های مورد نیاز به نیروهای مسلح سوریه کمک نماییم.
وی همراهی و حمایت دولت و ملت سوریه خصوصاً رییس جمهور فقید حافظ اسد از ایران اسلامی در جنگ تحمیلی استکبار جهانی و رژیم بعثی عراق مقابل ملت ایران را فراموش ناپذیر توصیف و اشاره کرد: ما برادران روزهای سخت یکدیگر هستیم و تاریخ زیبای اخوت و برادری دو ملت ایران و سوریه الهام بخش بوده و نشان میدهد برابر توطئه دشمنان اسلام میدان را ترک نخواهند کرد.
فرمانده کل سپاه تبادل تجارب در عرصه های مختلف خصوصاً در زمینه های جنگ سایبری، نبرد اطلاعاتی و جنگ الکترونیک را موضوعی مهم و حساس تلقی و اشاره کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آماده است همکاریهای آموزشی با نیروهای مسلح سوریه همچون در دوره های فرماندهی و ستاد و دوره های عالی جنگ و عالی رسته ای و دیگر بخش های تخصصی را ضمن پای بندی به توافقات گذشته را ارتقا بخشد.
در ادامه سپهبد السید العماد علی محمود عباس وزیر دفاع سوریه، با قدردانی از حمایت ها و همراهی های جمهوری اسلامی ایران از سوریه در مبارزه با داعش و جنگ تروریستی اظهار داشت: خون شهدای ایرانی و سوری باهم ممزوج و خاک سوریه را معطر کرد و ملت سوریه حمایت ها و کمک های باارزش ایران و در راس آن شهید حاج قاسم سلیمانی در مبارزه با این توطئه خطرناک را هیچ گاه فراموش نخواهد کرد و کمک های شما به جنبش های مقاومت منطقه همچون فلسطین نیز واقعیتی غیرقابل انکار بوده و سبب شکست و عصبانیت دشمنان امت اسلامی شده است.
وی اضافه کرد: امروز برخی کشورهای اسلامی هم دست و کمک کننده رژیم صهیونیستی شده اند و برای قرار گرفتن در آغوش صهیونیست ها مسابقه گذارده اند!
سپهبد علی محمود عباس با تأکید بر این که با مقاومت و ایستادگی مردم سوریه و حمایت های بی دریغ جمهوری اسلامی ایران و حزب الله به دشمن درس عبرت آموزی خواهیم داد، اشاره کرد: به یاری خداوند با وارد ساختن ضربات مهلک به دشمن، پیروزی بزرگ یعنی پاکسازی خاک سوریه از اشغالگران را خواهیم دید.
وزیر دفاع سوریه اشاره کرد: بواسطه مقاومت، هرروز دشمن درحال عقب نشینی است و تاکید می نماییم سیاست های آمریکا در منطقه رو به زوال و سبب شکست های دیگر آنان در مناطق دیگر شده است.
وی ایستادگی و مقاومت سوریه با حمایت ایران و محور مقاومت را سبب شکل گیری نظم جدید منطقه ای و خروج تدریجی کشورها از سلطه و سیطره امریکا دانست و با اشاره به توطئه اخیر دشمنان ایران اظهار داشت: دشمن کوشش کرد سناریوی سوریه را در ایران نیز اجرا نماید ؛ اما شکست خورد وایران قوی، مانند قلعه ای تسخیر ناپذیر است.
سپهبد علی محمود عباس در واکنش به اقدام اخیر پارلمان اروپا در خصوص درخواست قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست سازمان های تروریستی اظهار داشت: دولت هایی که خود مبدا و منشا تروریسم هستند دیگران را متهم به تروریست می کنند! آنها به سوریه هم که از حزب الله و حماس حمایت می کند تروریست می گویند.
وزیر دفاع سوریه در آخر با اشاره به اراده رهبرانقلاب اسلامی و روسای جمهور دو کشور سوریه و ایران برای بسط همکاری ها اشاره کرد: بر این اساس، تقویت همکاری ها در حوزه های مختلف نظامی و آموزشی مورد تاکید است و برای ایستادگی برابر دشمنان و شکست آنان به این همکاری ها نیاز داریم.
منبع:

1401/11/04
15:11:41
0.0 / 5
418
تگهای خبر: آموزش , حكم , دولت , متهم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام