دادفر:

كار نماینده دفاع از حقوق مردم است نه لابی كردن

كار نماینده دفاع از حقوق مردم است نه لابی كردن

به گزارش خبرگزاری نام دبیر انجمن واردكنندگان خودرو خاطرنشان كرد كه كار نماینده دفاع از حقوق مردم است نه لابی كردن.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، مهدی دادفر دبیر انجمن واردكنندگان خودرو در جمع خبرنگاران در ستاد فرمانداری تهران اظهار نمود: هدف ما این است كه به صورت تخصصی مباحث فساد را پیگیری نماییم. من به اتفاق برخی افراد كه حالا در این عرصه فعال می باشند و حتی هزینه داده اند و در عمل نشان داده اند كه هدفی جز مبارزه با فساد ندارند، ائتلافی را تشكیل دادیم كه در ایام آینده هم آنها هم ثبت نام خواهند كرد.
وی در مورد تحقیق و تفحص از خودروسازی كشور اظهار داشت: بودجه دولت 30 درصد عمومی است و 70 درصد مختص به شركت ها و بانك ها است كه خودروسازی، فولاد و پتروشیمی زیرمجموعه آنها هستند. سوال اینجاست كه چرا نمایندگان در این عرصه ها ورود نمی كنند و كار را به دیوان محاسبات می سپارند كه در نهایت یك گزارش تفریغ بودجه منتشر خواهد شد.
دادفر سپس اظهار داشت: در گزارش تحقیق و تفحص ذكر شده بود كه دو خودروساز اصلی كشور از سال 91 زیان ده هستند. آیا مجلس در این خصوص كاری كرد؟ آیا جلوی ضرر و زیان را گرفت؟ این در شرایطی است كه در ماه های اخیر بعضی از اعضای كمیسیون صنایع متهم به دریافت چندصد حواله خودرو شده اند كه هنوز پرونده آن مفتوح است.
وی با اشاره به اینكه مجلسی كه اقتدار نداشته باشد، نماینده آن متهم می شود، اضافه كرد: مجلسی كه با مدیرعامل خودروسازی پشت پرده مراوده دارد یا بعدا معلوم می شود كه به اسم اشتغال و تولید نمایندگی گرفتند یا چك های فلان شركت را پاس كردند و یا با اعمال نفوذ قرارداد شركت خارجی را تحمیل كردند، اقتداری ندارد. مگر مردم نماینده به مجلس می فرستند كه این كارها را بكنند؟ نمایندگان مجلس موظف می باشند آنچه كه لیاقت مردم هست را فراهم كنند؛ آن هم از راه قانونگذاری و نظارت قاطعانه به عملكرد دولت.
دبیر انجمن واردكنندگان خودرو با اشاره به استقلال مالی نماینده مجلس اظهار داشت: از قدیم گفته اند كسی كه درب جیبش بسته باشد می تواند زبان درازی داشته باشد. ما حالا در مجلس چند نماینده با این خصوصیت داریم؟ كار نماینده دفاع از حقوق مردم است نه لابی كردن.
دادفر همینطور درباره نقش مجلس در صنعت خودروی كشور اظهار داشت: آیا لیاقت مردم ما این است كه امروز سوار این خودرو ها شوند؟ ما هر سال شاهد بودیم كه هر مسئولی جلوی دوربین می آمد در مورد خودكفایی صنعت خودرو حرف زد، اما تا روابط خارجی به مشكل خورد، خودروسازی تعطیل شد؛ به صورتی كه مجموع تولید خودروی كشور تا ماه گذشته به 370 هزار دستگاه رسیده است. مجلس دهم به شدت ناكارآمد بود. تا كی باید به بهانه تحریم ها، ناكارآمدی را توجیه كرد؟ برپایه ایدئولوژی انقلاب، آمریكا و اسرائیل دشمن همیشگی ما هستند. آیا در این 40 سال ساختار اقتصادی خویش را بر این اساس تنظیم كردیم كه امروز اینگونه گرفتار مشكل نشویم؟
دادفر در مورد ظرفیت مجلس و ابزارهای آن برای تاثیرگذاری بر اقتصاد كشور اظهار داشت: اگر نماینده ای نمی تواند و یا اجازه نمی دهند كار كند باید استعفا دهد.
دبیر انجمن واردكنندگان خودرو در توضیح مسئله شفافیت مالی هم اظهار داشت: من قطعا طرفدار این مورد هستم و حتی عقیده دارم از همان ابتدا كسانی كه صلاحیت شان تایید می شود باید فهرست اموال خویش را اعلام كنند. من حالا دو دستگاه خودرو دارم و مستاجر هستم.




منبع:

1398/09/13
15:58:50
5.0 / 5
4926
تگهای خبر: پرونده , دولت , قانون , متهم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام