زارع خبر داد

۸۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در سه سال قبل

۸۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در سه سال قبل

به گزارش خبرگزاری نام، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ از فرار مالیاتی به میزان ۸۰ هزار میلیارد تومان در طول سه سال قبل اطلاع داد و اظهار داشت که در سه سال قبل ۸۸۵ هزار فرد حقوقی و ۳/۵ میلیون نفر اشخاص حقیقی مالیات پرداخت نکرده اند.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، رحیم زارع در توضیح جلسه بامداد امروز کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ اظهار داشت: این جلسه با حضور میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه و خاندوزی وزیر اقتصاد و معاونان آنها تشکیل شد و منابع درآمدی و مبحث مالیات ها شامل مالیات مستقیم، مالیات بر درآمد و مالیات بر ثروت و اشخاص حقوقی در لایحه بودجه سال آینده بررسی گردید.
وی افزود: منابع مالیاتی امسال افزایش داشته به صورتی که از ۴۵۴ هزار میلیارد تومان سالجاری به حدود ۷۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است؛ نکته مهم در این نشست این بود که ۸۸۵ هزار فرد حقوقی در طول سه سال قبل مالیات پرداخت نکرده اند که نزدیک به ۳۰ هزار میلیارد تومان می شود.
زارع اضافه کرد: ۳/۵ میلیون نفر اشخاص حقیقی هم طی سه سال قبل مالیات پرداخت نکردند که نزدیک به ۵۰ هزار میلیارد تومان می شود بنابراین از این دو محل ۸۰ هزار میلیارد تومان بعنوان پایه جدید مالیاتی در بودجه آمده است. این اشخاص حقوقی و حقیقی به شکلی فرار مالیاتی داشته اند.
سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس با اشاره به اینکه پیشنهاد دولت در لایحه بودجه کاهش ۷ درصدی مالیات بخش تولیدی برای پشتیبانی از تولید است، اظهار داشت: دولت در لایحه بودجه نرخ تورم را ۴۰ درصد را پیشبینی کرده و مواردی برای پشتیبانی از معیشت مردم و تولید و شاخصهای کلان آمده است.
زارع در انتها خاطرنشان کرد: کمیسیون تلفیق طی ۵ روز بررسی کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۲، مصوبه ای نداشته و فقط کلیات بودجه را بررسی می کند؛ در صورت تصویب کلیات در صحن علنی، کمیسیون وارد تبصره ها و جزئیات بودجه شده و مصوباتی خواهد داشت.

منبع:

1401/10/25
14:13:35
0.0 / 5
371
تگهای خبر: برنامه , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام