شریعتی در تشریح جلسه كمیسیون انرژی:

دولت باید از بنگاه داری و شرکت داری کناره گیری کند

دولت باید از بنگاه داری و شرکت داری کناره گیری کند

به گزارش خبرگزاری نام، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس اظهار داشت: در نشست کمیسیون بر ضرورت کناره گیری دولت از بنگاه داری و شرکت داری تاکید شد، چونکه شرکت هایی که از طرف وزارتخانه ها تصدی گری می کنند به ضرر کشور است.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، مالک شریعتی نیاسر سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح جلسه امروز (سه شنبه) این کمیسیون اظهار داشت: در جلسه امروز کمیسیون انرژی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی حضور بهم رساندند و فعالیت این وزارتخانه در زمینه انرژی کشور مورد بررسی قرار گرفت. پیرامون شرکت هایی که در این عرصه فعال می باشند و آخرین وضعیت این شرکتها و نقش ها آنها در زمینه انرژی کشور خصوصاً در بخش پتروشیمی مورد بحث قرار گرفت.
وی بیان کرد: معاونان وزیر گزارشی درباره ی وضعیت شرکت های زیر مجموعه صندوق های بازنشستگی تامین اجتماعی فعال در زمینه انرژی کشور ارائه کردند. تعدادی از اعضای کمیسیون انرژی محورهایی را مطرح نمودند همچون ضرورت تغییرات اساسی در مدیران ارشد این وزارتخانه و شرکت هایی که در این بخش فعال می باشند. همین طور استفاده از اشخاصی که دارای سلامت اقتصادی بوده و تخصص لازم را برای راهبری شرکت های تخصصی داشته باشند.
شریعتی اشاره کرد: نکته دومی که در این جلسه بر آن تاکید شد ضرورت کناره گیری دولت از بنگاه داری و شرکت داری بود. این که شرکت هایی از طرف وزارتخانه ها تصدی گری می شود به ضرر کشور است. از نظر مجلس شرکت های دولتی ازجمله شرکت های زیرمجموعه این وزارتخانه باید ساماندهی شوند.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس اظهار داشت: موضوع سوم نیز ساماندهی حوزه رفاهی کشور بود که با یارانه های انرژی پیوند خورده است. گرچه اصلاحاتی در چند سال اخیر در بحث یارانه های انرژی صورت گرفته اما همچنان عادلانه نیست. افراد برخوردارتر عملاً از یارانه بیشتری استفاده می نمایند و این مساله جز مسئولیت های وزارت کار تلقی کردیم که طرح جامعی را برای ساماندهی یارانه های حوزه انرژی به نفع طبقات محروم تر آماده کند.
وی اشاره کرد: محور بعدی بحث اشتغال و تأثیراتی که صنایع پایین دستی پتروشیمی در زمینه اشتغال کشور دارد، وزارت کار را مسئول دانستیم. وزارتخانه باید تلاش کند به سمت توسعه صنایع پایین دستی در زمینه پتروشیمی ها برود. نکته بعدی که بر آن تاکید شد شفافیت در اداره شرکت ها، صورت های مالی، وضعیت نقدینگی و بحث های مالی شرکت های تابعه این وزارتخانه بود. قرار شد گزارش شفاف تری را در این عرصه به مجلس ارائه شود.

1401/10/21
08:19:56
0.0 / 5
332
تگهای خبر: دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام