محمدبیگی :

مجلس به دنبال مدیریت پول های سرگردان جامعه است

مجلس به دنبال مدیریت پول های سرگردان جامعه است

خبرگزاری نام: به گزارش خبرگزاری نام، نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یکی از اصلی ترین فواید طرح مالیات بر سوداگری و سفته بازی، مدیریت پول های سرگردان در جامعه و کاهش فاصله طبقاتی است.فاطمه محمدبیگی در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد بررسی طرح مالیات بر سوداگری و سفته بازی در مجلس، اظهار داشت: از بررسی این طرح که در مجلس یازدهم شروع شده، حمایت می کنم چون یکی از اصلی ترین فواید آن، مدیریت پول های سرگردان در جامعه است. برای مثال پول هایی تبدیل به ارز و طلا می شود و سودهایی برای افراد به دست می آید که به واسطه این طرح قاعده مند و ساماندهی می شود.
وی بیان نمود: با مدیریت این سرمایه ها میتوان در وهله اول، عدالت را بیشتر از پیش در کشور ساری و جاری کرد و فاصله و شکاف طبقاتی بین افراد مختلف جامعه کم خواهد شد. در وهله دوم افرادی که بهره بیشتری از یارانه و سرمایه های این کشور می برند و سود بالاتری می کنند، کمک بیشتری به نظام مالیاتی و شرایط عام المنفعه کشور خواهند کرد.
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما در این رابطه از دیگر کشورهای دنیا خیلی عقب هستیم و جا داشت زودتر این مورد بررسی و در نهایت تصویب و اجرا می شد.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: در ایران با فرارهای مالیاتی زیاد و مکرر مواجه هستیم که لازم است در این بخش ساماندهی های لازم به منظور بهبود اقتصاد کشور صورت گیرد که این مورد می تواند پایه خوبی برای درآمد مالی دولت باشد.
محمدبیگی در پاسخ به این سؤال که هدف مالیات بر سوداگری، پیشگیری از سفته بازی در بازار دارایی هایی مثل خودرو، مسکن، طلا و ارز است اما به نظر شما نبود این ابزار تنظیم گری چه مقدار در صعود یک باره قیمت دلار، مسکن، طلا و حتی خودرو اثرگذار بوده است؟، اظهار داشت: نبود این ابزار در آشفتگی بازار و افزایش بی رویه قیمتها نقش پررنگی داشته است. در گزارشی که اخیراً توسط مسؤلان دولتی به مجلس داده شد، نقش پول های سرگردان که سبب دلالی و رانت هم بوده به وضوح بر همگان روشن شد. یعنی هرچه آشفتگی در بازار ارز، طلا، مسکن و خودرو بیشتر می شود، معیشت مردم بیشتر صدمه می بیند و گله مندی مردم از بابت قیمتها هم افزوده می شود که این باعث افرایش فضای بی اعتمادی در جامعه می شود.
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هرچه سریع تر طرح مالیات بر سوداگری به نتیجه برسد، وضعیت اقتصادی کشور نظم پیدا می کند. یعنی در این مورد، ما احتیاج به قانون داریم تا فضا را به نفع مردم و اقتصاد کشور تغییر دهیم. اگر قانون داشته باشیم، آنگاه دولت با دست بازتری رو به کنترل اوضاع می آورد و ما هم در مجلس باید ناظران خوبی بر اجرای این قانون که ان شاءالله بزودی تصویب خواهد شد، باشیم.
وی خاطرنشان کرد: تا امروز ما شاهد تبعیض در سیستم مالیات ستانی بودیم، چون که معلمان، کارگران و دیگر افرادی که ارتباط مستقیم مالی با دولت دارند، مالیات شان را در ابتدای خدمت پرداخت می کردند، اما بعضی از افرادی که در بازار دارایی های سرمایه ای سود می کنند، عملاً با سوداگری بازار را در دست گرفتند و همین یک دلیل سبب شکاف طبقاتی جدی در جامعه شده است. امیدوارم با همت نمایندگان مجلس، این طرح به قانون تبدیل گردد تا هم آشفته بازاری که بخش زیادی از آن با دستان سوداگران به وجود آمده، سامان پیدا کند و هم اقتصاد کشور در ریل درست خود قرار گیرد.


منبع:

1401/10/19
10:59:25
0.0 / 5
515
تگهای خبر: بازی , دولت , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام