درخواست نماینده رودبار از دولت برای ایجاد بازبینی در سیاست های اجرایی کشور

درخواست نماینده رودبار از دولت برای ایجاد بازبینی در سیاست های اجرایی کشور

به گزارش خبرگزاری نام، نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی از دولت خواست تا با رویکرد تحولی و استفاده از نیروهای متخصص و باتجربه در سیاست های اجرایی بازبینی داشته باشد و روند تحول در تیم اقتصادی دولت را سرعت ببخشد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، مهرداد گودرزوند چگینی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی نوبت بامداد امروز یکشنبه (۱۱دی ماه) ضمن اشاره به سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی بیان نمود: ان شاءالله مکتب شهید سلیمانی در سرتاسر جهان فراگیر شود و مبارزه با ظلم و ستم در هر جایی از دنیا به ثمر بنشیند.
وی با اشاره به اینکه در وضعیت فعلی کشور نمی توان با اما و اگرها و با افراد کم تجربه و بی تجربه اداره اقتصادی کشور را در راه عدالت اجتماعی و رفع تبعیض هدایت کرد، اظهار داشت: لازم است دولت با عنایت به این که مردم چشم انتظار تغییر وضعیت اقتصادی در معیشت و اقتصاد هستند، با رویکرد تحولی و استفاده از نیروهای متخصص و باتجربه، در سیاست های اجرایی بازبینی داشته باشد و روند تحول در تیم اقتصادی دولت را سرعت ببخشد.
این عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات خاطرنشان کرد: امروز شاهد افزایش بی رویه قیمتها در شرکتهای دولتی به بهانه افزایش قیمت های جهانی هستیم. گره زدن قیمت دلار به معیشت مردم ظلم مضاعفی است که باید با آن مبارزه کرد. بخشی از این مشکلات ناشی از مدیران ضعیف، ناتوان و بی تجربه ای است که در تیم اقتصادی دولت قرار دارند.
گودرزوند با اشاره به اینکه سطح قدرت خرید خیلی از اقشار جامعه به علت نداشتن برنامه محوری و استفاده از نیروهای ضعیف در بخشی از وزرا درحال کاهش است، اظهار داشت: از رئیس جمهور انتظار داریم که در این رابطه تدبیری بیندیشد تا از روند افزایش قیمتها جلوگیری شود. بنابراین پیشنهاد دارم که از نیروهای متخصص دانشگاهی و باتجربه اجرایی در سطح وزرا و بدنه دولت بیشتر استفاده گردد.
وی افزایش حقوق نیروهای مسلح، انتظامی، بازنشستگان کشوری، لشکری و تأمین اجتماعی را با عنایت به تورم افسارگسیخته که جوابگوی معیشت روزانه این اقشار نیست از رئیس جمهور و سازمان برنامه خواهان شد و اظهار داشت: در لایحه بودجه 1402 توجه ویژه ای به این اقشار صورت گیرد.
عضو مجمع نمایندگان استان گیلان مهم ترین مسئله کنونی این استان را مدیریت پسماند و اشتغال دانست و اظهار امیدواری کرد که این مسائل با تدبیر مدیران ذی ربط مرتفع شود.
نماینده مردم رودبار در مورد مسائل حوزه انتخابیه اش هم تذکراتی به وزرای جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، نیرو و ارتباطات داد و رفع مشکلات این حوزه را خواهان شد.
منبع:

1401/10/11
14:34:42
0.0 / 5
525
تگهای خبر: برنامه , دولت , متخصص , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام