حاجی دلیگانی :

ساختار قانون اساسی ایرادی ندارد

ساختار قانون اساسی ایرادی ندارد

خبرگزاری نام: به گزارش خبرگزاری نام، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از نظر ساختاری اشکالی در قانون اساسی نیست، اما از نظر اجرا و عمل به تعدادی از مفاد قانون اساسی ایراداتی داریم که باید مرتفع شود.حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره ی ظرفیت های قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، گفت: اگر ما اصول قانون اساسی را بصورت کامل اجرا نماییم، خیلی از مشکلاتی که در جامعه وجود دارد، حل می شود.
وی بیان کرد: ما همیشه بر ضرورت اجرای صحیح و کامل قانون اساسی تاکید داریم و مواردی از اصول قانون اساسی که به درستی اجرا نمی گردد، باید مورد توجه قرار گیرد و اجرا شود.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: برای مثال، در قانون اساسی درباره ی تامین مسکن و حقوق مردم دراین زمینه، اشتغال، تحصیل رایگان تا سطح دیپلم و سایر مسائل به روشنی آمده است که باید این موارد مهم و مترقی اجرا شود. قانون اساسی برای قوای مختلف تکالیفی را پیش بینی کرده است که حتما باید مورد توجه قرار گیرد.
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: رییس جمهور می تواند این موارد مهم مندرج در قانون اساسی را در لایحه برنامه هفتم توسعه بیاورد و مجلس شورای اسلامی هم آنرا مصوب می کند. یعنی قانون اساسی از نظر ساختاری اشکالی ندارد، اما از نظر اجرا و عمل به تعدادی از مفاد قانون اساسی ایراداتی داریم که باید مرتفع شود.
حاجی دلیگانی در واکنش به افرادی که مدام بحث تغییر قانون اساسی و رفراندوم را مطرح می کنند، اظهار داشت: این افراد بدنبال منافع خاص خودشان هستند. کسانی که از روی ناآگاهی این مباحث را مطرح می کنند، اشتباه می کنند و آن هایی که از روی آگاهی این مسائل را مطرح می کنند، قصد دیگری دارند و هدف آنان از مطرح کردن مطالبی چون رفراندوم، براندازی نرم است.

منبع:

1401/09/27
11:16:14
0.0 / 5
513
تگهای خبر: برنامه , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام