لندن:

بیشتر از ۳۰۰ فرد و نهاد ایرانی را تحریم کرده ایم

بیشتر از ۳۰۰ فرد و نهاد ایرانی را تحریم کرده ایم

خبرگزاری نام: به گزارش خبرگزاری نام، وزیر امورخارجه انگلیس ضمن اشاره به اقدامات خصمانه دولت این کشور درقبال ایران طی سه ماه گذشته خاطرنشان کرد که لندن در این مدت بیشتر از ۳۰۰ فرد و نهاد ایرانی را تحریم کرده است.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، جیمز کِلورلی وزیر امورخارجه انگایس در پیامی توئیتری اقدامات خصمانه کشورش طی ماهای گذشته ضد ایران را برشمرد و آنرا با فوت خانم مهسا امینی مرتبط دانست.
وی نوشت: سه ماه پیش در چنین روزی مهسا امینی بعد از بازداشت توسط 'پلیس اخلاق' ایران دارفانی را وداع گفت. از آن زمان تابحال ما بیشتر از ۴۰ مقام ایرانی را تحریم کرده ایم.
وزیر امورخارجه انگلیس افزود: درمجموع، ما بیشتر از ۳۰۰ فرد و نهاد، همچون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به صورت کامل تحریم کرده ایم.
به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، مقامات غربی و آمریکایی از زمان بروز ناآرامی هایی در ایران به دنبال درگذشت مهسا امینی به بهانه پشتیبانی از مردم کشورمان تحریم هایی را ضد افراد و نهادهای ایرانی وضع کرده و مدعی اند که با این کار قصد پشتیبانی از آنچه اعتراضات مسالمت آمیز در ایران عنوان می کنند را دارند.
این در شرایطی است که آنها با اقدامات مداخله جویانه خود در امور داخلی ایران طی سه ماه گذشته کوشیده اند به ناآرامی ها در کشورمان دامن بزنند و آشکارا اعلام نموده اند که از اغتشاشات در ایران حمایت می کنند.
پاسخ مقامات ایران همواره به این اقدامات مداخلانه جویانه این بوده است که ایران قوی تر و استوارتر از آن بوده که با تحریم های ظالمانه و تهدیدات پوچ شما تسلیم شود و الان هم سربلندتر از آن است که با مداخلات و اظهار شگفتی های سیاستمداری خسته از سال ها اقدام بی نتیجه ضد ایران، اراده اش متزلزل شود.
مقامات جمهوری اسلامی ایران همینطور با اشاره به اینکه “این گونه مداخله جویی ها هیچگاه ما را متعجب نمی کند” تاکید دارند: عادت شما ماهی گرفتن از آب های گل آلود است. اما یادتان باشد، اینجا ایران است؛ سرزمین مردان و زنان سرفراز. در خانه خویش، با هم گفتگو می نماییم، با هم کار می نماییم، با هم برای ترمیم زخم های کوچک و بزرگ ایران خواهیم کوشید، با هم برای استقلال ایران خواهیم ایستاد و صدالبته شکست دیگری بر انبوه شکست هایتان افزوده خواهد شد.


منبع:

1401/09/26
09:29:52
0.0 / 5
525
تگهای خبر: بازداشت , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام