سوئیس:

با تحریم های اتحادیه اروپا مقابل ایران به سبب اعتراضات همراهی نمی کنیم

با تحریم های اتحادیه اروپا مقابل ایران به سبب اعتراضات همراهی نمی کنیم

خبرگزاری نام: سخنگوی وزارت اقتصاد دولت سوئیس اعلام نمود که این کشور همچون سابق از اعمال تحریم ضد ایران به تبعیت از اتحادیه اروپا خودداری می کند.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، فابیان ماینفیش، سخنگوی وزارت اقتصاد سوئیس اعلام نمود که این کشور همچون گذشته به موضع عدم اعمال تحریم مقابل ایران به سبب آن چه «سرکوب اعتراضات» گفته می شود به تبعیت از اتحادیه اروپا، پایبند است تا به سیاست "خدمات نیک" خود خسارتی وارد ننماید.
او اظهار داشت: در ارتباط با ایران موضع سوئیس تغییری نکرده است؛ دپارتمان فدرال اقتصاد، تشکلات و تحقیقات، دپارتمان ذی صلاح در مسائل تحریم ها، به طور مشترک با دپارتمان فدرال امور خارجه تصمیم گرفتند تحریم های اعمال شده توسط اتحادیه اروپا مقابل ایران بدلیل ارسال پهپاد به روسیه را اجرا کنند. هر دو نهاد از جانب دیگر تصمیم گرفتند که تحریم های اعمال شده توسط اتحادیه اروپا مقابل ایران بدلیل اعتراضات جاری در ایران را اجرا نکنند.
ماینفیش اصرار کرد که این تصمیم تمامی منافع سوئیس در زمینه سیاست داخلی و خارجی و همچون سیاست "خدمات نیک" سوئیس درباره ی ایران را در نظر دارد.
سوئیس به عنوان میانجیگر حافظ منافع ایران در عربستان و منافع عربستان در ایران است.
او با تکرار اظهارات مداخله جویانه کشورهای غربی درباره ی اتفاقات اخیر ایران، مطرح کرد: سوئیس همین طور به شدت استفاده از خشونت توسط نیروهای امنیتی ایرانی در ارتباط با تظاهرات درحال ادامه در ایران را محکوم کرده و مصرانه از این کشور می خواهد تا وظایف خود در حوزه حقوق بشر در قالب اصول دوجانبه و چندجانبه را اجرا نماید.
اتحادیه اروپا تحریم هایی را به سبب آن چه «سرکوب اعتراضات و نقض حقوق شهروندان» عنوان می کند، مقابل ایران اعمال کرده است.
دولت ایران اما به نوبه خود ضمن رد این ادعاها، غرب را به پشتیبانی از ناآرامی ها و نیز نشر اخبار ضد ایرانی در رسانه های خود محکوم می کند.
منبع:

1401/09/04
13:29:30
0.0 / 5
477
تگهای خبر: خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام